KKTC MotorSporlarKKTC OFF-ROAD

Hüdan kardeşler Offroad Sprint Yarışı kayıt listesi ve harita yayınlandı

2019 sezonunda 3 ayaktan oluşacak olan KYOFF Offroad Ralli Sprint Şampiyonası’nın ikinci yarışı 7 Eylül 2019 Cumartesi günü Tatlısu’da “Hüdan Kardeşler Anı Offroad Sprint Yarışı” adıyla yapılıyor. Yarışın kayıt listesi ve haritası yayınlandı.

Kyrenia Offroad Derneği’nin organize ettiği 2019 KYOFF Offroad Ralli-Sprint Şampiyonası ikinci yarışı 7 Eylül 2019 Cumartesi günü Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun himayelerinde yapılıyor. Kulübün merhum iki üyesi Veleddin ve Yusuf Hüdan anısına “Hüdan Kardeşler Offroad Ralli Sprint” adıyla yapılacak yarışın sponsorluğunu Tatlısu Belediyesi üstlendi. Yarış, 14’üncüsü düzenlenecek Uluslararası Harnup Festivali kapsamında yapılacak.

Yaklaşık 4 kilometre 600 metrelik tek etabın biri antrenman olmak üzere toplam 4 kez geçilmesiyle yapılacak yarış sabah yapılacak teknik kontrollerle başlayacak. Tatlısu Köy Meydanı’nda 10.00-12.00 saatleri arasında yapılacak kontrollerin ardından saat 13.00’te antrenman etabı geçilecek. İlk etap 14.46’da, ikinci etap 16.04’te ve üçüncü etap 17.22’de geçilecek. Ödül töreni ise 19.30’da yine Tatlısu Köy Meydanı’nda yapılacak ve organizasyon sona erecek.

Sportif direktörlüğünü yine Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün yapacağı yarışta etabın Geçitkale’den Tatlısu’ya giderken, Girne kavşağına yaklaşık 1 kilometre kala ana yolun üzerinde doğu taraftan başlayacağı, Tatlısu Köy Meydanı’nın batı kesiminde de biteceği açıklandı.

Toplamda 21 ekibin kayıt yaptırdığı organizasyonda SRC Racing Team, Baştaşlar Racing Team, Zubi Racing Team ve Hüdan Racing Team pilotlarının yanı sıra bireysel yarışmacılar da mücadele edecek. 4×4 otomobillerin yanı sıra UTV ve ATV araçları da etapta olacak.

Haritanın Google Map linki için tıklayınız..

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı