KKTC DRIFTKKTC MotorSporlar

Haskasap en iyi 40 Pilot arasına adını yazdırdı

Drift Masters Avrupa Şampiyonası (DMRC) 2019 takvimi açıklandı. Dünyanın dört bir yanından katılımcılarla ününü yayarak küreselleşen şampiyonada bu sezon Enver Haskasap yine mücadele etme hakkı kazandı.

2014 yılından beri Avrupa’da düzenlenen Drift Masters Avrupa Şampiyonası 2019 takvimi açıklandı. 6 ayaktan oluşacak şampiyonada; Avusturya, Fransa, Polonya, Litvanya, Almanya ve İrlanda ev sahipliği yapacak.

Drift Master Avrupa Şampiyonası organizatörleri bu yıl kuralları değiştirerek, şampiyonada yarışacak driftçileri en başarılı 40 pilot arasından seçme kararı aldı. 2018 sezonunda üçüncü kez KKTC Drift Şampiyonu olan ve 2017 yılında da Avrupa Şampiyonası’nı yedinci sırada tamamlayan Enver Haskasap, Avrupa Drift Şampiyonası Drift Masters’de yarışmaya hak kazanan en iyi 40 pilot arasına adını yazdırmayı başardı. Bu yıl da iddialı olan Haskasap, hazırlıklara tam gaz devam ediyor.

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü (KKOK) lisanslı sporcusu olan ve Yakın Doğu Üniversitesi Drift Takımı adına ülkemizi ve bayrağımızı yurtdışında temsil eden Haskasap geçmiş iki sezonda da olduğu gibi hem KKTC Şampiyonası’nı hem de Avrupa Drift Şampiyonası’nı aynı anda 2 farklı yarışma aracı ile takip ediyor olacak.

İlk ayağı 18-19 Mayıs 2019 tarihleri arasında Avusturya’da gerçekleştirilecek Avrupa Drift Şampiyonası, 15-16 Haziran tarihleri arasında Fransa’da, 28-29 Haziran tarihleri arasında Polonya’da, 2-3 Ağustos tarihleri arasında Letonya’da, 17-18 Ağustos tarihleri arasında Almanya’da ve 21-22 Eylül tarihleri arasında İrlanda’da yapılacak yarışlarla tamamlanacak.

Avrupa’nın en iyi Motorsporları organizasyonu olma yolunda hızla ilerleyen Drift Masters organizatörleri tarafından yapılan açıklamada, 2019 sezonunun geçmiş yıllara göre daha çok ses getireceği belirtildi. Sadece Avrupa’nın değil, dünyanın en büyük organizasyonu olmak için sağlam adımlarla ilerlediklerini ve en iyi 40 pilot seçimi sebebinin de kalitenin yükselmesi için alınan radikal bir karar olduğu açıklandı.,

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı