Hasan MacilaKKTC RALLİYazarlar

Hasan Macila: “One Man”

Sevgili motorsporları severler..

Sizlerden kısa bir süre uzak kaldım. ilk faaliyetin yapılmasından sonra huzur içinde sizlere seslenmek istedim.

Bildiğiniz gibi KKTOK’de yeni yönetimimizin ilk faaliyeti Pazar günü yapıldı. Başta Başkan, spor komitesi, yönetimdeki tüm arkadaşlarımı ve emeği geçen herkesi canı gönülden kutlarım.

Güzel bir ralli organize edildi ve mutlu bir şekilde de bitti.

Çok kısa bir sürede hazırlanıp gerçekleştirilen ralli bana göre herşeyiyle çok güzeldi. Rallici arkadaşlarım çok çok iyiyidi. Herşeyden önce centilmence yarıştılar.

En önemlisi yeni yönetimin ilk sınavının altından kalkamayacağına inananların düşüncelerinin boşa çıktığını göstermek oldu. Eksikler yokmuydu? vardı. Neydi bu eksikler? Sırasıyla malzeme eksikliği vardı ama çözüldü, personel eksikliği olacağı sanıldı ama olmadı. Sözde bilgi eksikliği vardı, demek ki  yokmuş. En önemlisi, en az yirmi bin türk lirasına bu organizasyon olabilir düşüncesi, beş bin türk lirası ile kapandı. Helal olsun Başkan, helal olsun yönetici arkadaşlar, helal olsun tüm emeği geçen, uğraşanlar.

Evet iki yıl Başkan olarak görev yaptığım KKTOK’de herşeyin en iyisini yapabilmek için canla başla tüm yönetimdeki arkadaşlarımla çalıştım. Bilinmesi gereken bir gerçek varsa, organizasyonların düzgün ve güvenli yapılabilmesi için hiçbişeyi eksik bırakmadan gece gündüz uğraştım.

Her ne kadar bu güzelliklerde benim hiç bir katkım, emeğim, uğraşım olmadığı söylenebiliyorsa, yada başkanında birazcık katkısı oldu denemiyorsa, buna yalnızca üzülürüm ama gülerim. Gerçeğiyse herkes biliyor ve o da bana yetiyor arkadaşlar.

İnanın KKTOK, üç kişiyle bir yerlere gelmedi. Tüm kurumun imkanları seferber edildiyse bunu üç kişi yarattı denemez. Kısacası herkesin katkısı oldu.

Yapılabilecek sosyal birçok faaliyet varken, sırf rallilerdeki güvenlik en üst düzeyde yapıldıysa bundan da gurur duyarım. Bu durumda bile bundan pay çıkarmak isteyenlerle hiç sorunum olmadı.

Kısacası reklam yapmak yada yıldız takmak benim tarzım değil.

Yeni yönetimden ise benim düştüğüm hataya düşmemeleri için devamlı konuşuyor, görüşüyorum. Konuşmaya ve görüşmeye, yardım etmeye, onlarla uğraşmaya, gerektiğinde de etap bandlamaya herzaman devam edeceğim. Herzaman, her isteklerine yardımcı olmaya devam edeceğim. Benim için önemli olan şahıslar değil, ralli sporudur arkadaşlar.

Yönetimlerin görevi, siz bu tehlikeli sporu yaparken sizlerin ve izleyenlerin güvenliğini en yüksek noktada sağlamalarıdır. Bundan da emin olun ki bu arkadaşlar bu görevi tam anlamıyla sağlayacaklardır.

Organizasyonlar için ihtiyaç duyulan uçuk rakamlar düzenlenerek yapılabileceğini yönetim ispat etti. Ben güvenlikten ödün verilmeden, herşeyin normal rakamlarla yapılacağına artık canı gönülden inanmaktayım.

Tekrar tekrar söylüyorum, ben herzaman KKTOK’nin yanında oldum, olmaya da devam edeceğim. isimler beni ilgilendirmiyor. Kurumlar, Kulüpler alternatifsiz olduğuna inanmayın. El birliğiyle herşey olur ve olacakta.

Size yardım etmeyeceğim diyenlere kafayı takmayın. Yönetimdeki arkadaşlarım siz de birgün görevi devrettiğinizde, devrettiğiniz yönetime yardım etmeyi kendinize görev olarak kabul etmelisiniz. Böyle olunca o çıta daha yukarıya çıkar. Yinede destek olmamaya karar verseniz bile en azından köstek olmamayıda bilin.

Böyle olmalıyız ki bu toplumda yalnız kendi egoları için uğraşmayan insanlarında olduğunu topluma ispatlayalım. İspatlayalım ki bu görevlere gelecek olan gençlere örnek olalım.

Evet KKTOK yönetimine sesleniyorum; Yanınızda olmaya devam edeceğim.

Siz sporculara sesleniyorum; Hasan abiniz herzaman elinden geldiği kadar, eskiden olduğu gibi bir telefon kadar uzağınızda.

Gelin herkes el ele verelim ve daha ileriye gidelim.

Gelin “ONE MAN” dönemini kapatalım.

Hepinize saygılar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı