Hasan MacilaKKTC RALLİKKTC TIRMANMA RALLİYazarlar

Hasan Macila: “Çıtayı Yükselteceğiz”

Kısa süren bir ayrılıktan sonra göreve devam etmenin heyecanı içerisindeyim. 2015 yılının hepimize hayırlı olmasını diliyorum.

Yeniden iki yıllık bir çalışma içine girmiş bulunuyoruz. Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nu daha iyi yerlere getirmek için yönetim kurulumuz sıkı bir çalışma içine girmiş bulunuyor. Tek hedefimiz, günümüz koşullarını da göz önünde bulundurarak daha iyi organizasyonlar yapmak.

Bu arada sporcularımızın da günün koşullarına göre katılabilirliğini yükseltmek için yeni kararlar üretip faaliyetlere katılımı çoğaltmak en büyük emelimiz.

2015 yılında; Ralli Şampiyonası’nda 5 Ralli, 3 Sprint hedeflenmekte olup, ERC Cyprus Rallisi’nin ve Kocaeli Rallisi’nin de Şampiyonamıza puan getirmesini hedeflemekteyiz.

Tırmanma Şampiyonamızda ise biri iki günlük olmak kaydıyle beş tırmanma yarışı hedeflenmektedir.

2015 yılının ilk faaliyeti de, 22 Mart olarak düşünülmektedir. Yani startı Mart’ın 22’sinde vereceğiz. Toplamda 16 faaliyet gibi görünen şampiyonamız için çok uğraşmamız gerektiğinin de bilincindeyiz.

Herşeyden önce güvenlik konusunda hiç ödün vermeden yolumuza devam etmek istiyoruz. Bizim için en önemlisi sporcularımızın ve izleyicilerimizin güvenliği, her zamanki gibi ön planda olacaktır.

Yıllardır Türkiye Ralli Şampiyonası’na direk puan verebilmek için olan uğraşlarımız netice vermiş ve Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 1 katsayı puan veren bir rallisi olmanında heyecanını yaşıyoruz.

Bu yıl Kuzey Kıbrıs Rallisi 3 günlük olup, 700 km’lik 16 özel etabı olan büyük bir ralli organizasyonu olacağını söylemek istiyorum.

2014 yılında ERC Lefkoşa etabı gibi 2015 Kuzey Kıbrıs Rallisi’nin birinci SSS etabını Girne’nin içinde, Girne Limanı’nın içinden de geçecek şekilde muhteşem bir etap için elimizden gelen herşeyi yapacağız.

Bizim gençlerimizin de yetenekli olduğunu Dünya’ya göstermek istiyoruz ve göstereceğizde.

2015’de ERC Cyprus Rally’de daha fazla etabı topraklarımızda yapabilmek için görüşmelerimiz de son sürat devam etmektedir.

Birde bu yıl sosyal faaliyetlere daha çok önem vermek istiyoruz. Basınla daha iyi diyalog içinde olmak için bir arkadaşımızı direk görevlendireceğiz.

imkan bulabildiğimiz taktirde Karting ve Drag yarışı yapabilmek için, gönüllü arkadaşlarımızla nasıl yapabiliriz diye devamlı görüşüyoruz.

Kısacası arkadaşlar, 2015 yılında her konuda çıtayı yukarıya çıkarabilmek için elimizden geleni yapacağımıza hiç şüpheniz olmasın.

Sponsorluk için çalışmalarımız başlamış bulunmaktadır. Devlet’ten de yapacağımız faaliyetler için destek alabilmek için uğraşıyoruz.

Uzun, yorucu bir yıl bizleri ve siz sporcuları bekliyor arkadaşlar.

Elele vererek KKTC’de otomobil sporlarını daha iyi yerlere taşıyalım.

Herzamanki gibi son olarak sizlere sesleniyorum gençler.

Cadde’de ve anayollar’da sürat yapmaktan vazgeçin, bize katılın…

Saygılarımla

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı