DiğerKKTC DRAG

Güçlü olan kazansın!


Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun himayelerinde organize edilen “Short Shift Drag 400” 27 Mayıs 2018 Pazar günü yapılıyor.

Ülkemizin sevilen motorsporu organizasyonlarından olan drag yarışlarında sezonun ilk yarışı 27 Mayıs 2018 Pazar günü Akıncılar tünel yolunda yapılıyor. “Güçlü Olan Kazansın” sloganıyla Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun himayelerinde yapılacak “Short Shift Drag 400” yarışında 56 yarışmacı 6 sınıfta birinci olmak için mücadele edecek.

26 Mayıs 2018 Cumartesi günü antrenmanlar, teknik kontroller ve kayıtların tamamlanmasının ardından yarışmacılar büyük mücadele için beklemeye başladılar. 27 Mayıs 2018 Pazar günü 16.00’da kapıların açılacağı organizasyonda mücadeleler 16.30’da start alacak. Her yarışmacının 3 sıralama hakkının olduğu yarışta en iyi derecelerine göre sınıfları belirlenecek ve eşleşmeler başlayacak.

Sınıflarını ilk sırada tamamlayan yarışmacılara 1,000’er TL ödülün verileceği organizasyonda 12.01 saniye olan pist rekorunu kıran yarışmacıya ise 5,000 TL ödül verileceği açıklandı. “Short Shift Drag 400” yarışı; Başbakanlık, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, KKTC Telsim, Maliye Bakanlığı, Spor Yazarları Derneği, Sağlık Bakanlığı, Emniyet Müdürlüğü, Spor Dairesi, Değirmenlik Belediyesi, Güven Sigorta, Alpet, Mamülcüoğlu ve Ektam limited’in de katkılarıyla yapılıyor.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı