KKTC OFF-ROAD

Gelenek Bozulmadı, Bedel Kazandı

Kuzey Kıbrıs Off Road Derneği’nin (KKORD) organize ettiği, Sezonun 2’inci yarışı Veleddin Hüdan Anı Yarışı, bugün (25 Mayıs Pazar) Alagadi Parkurunda yapıldı. Yarışı, son şampiyon ve sezonun ilk yarışının galibi Niyazi Bedel – Hasan Güney ikilisi kazandı.

Alpet Sponsorluğunda, Bellapais Rent a Car, Cem’s, Best Work’s Garaj, SHARK, Merc Rent a Car ve Oto Club’ın katkılarıyla yapılan sezonun ikinci yarışı, geçtiğimiz sezona damgasını vurarak şampiyon olan ve Şubat ayında, Zet parkurunda yapılan sezonun ilk yarışını da kazanan Niyazi Bedel – Hasan Güney ikilisinin galibiyetiyle sonuçlandı.

İki etap üzerinden gerçekleşen yarışta, ilk etapda 2’şer tur, ikinci etap da ise 1’er tur atan yarışmacıların derecelerinin toplanmasıyla belirlenen günün birincisi Niyazi Bedel, toplamda 8:33,428 yaparak birinci olmayı başardı. Günün ikincisi Ecevit Ormanlı – Cemal Çelik ikilisinin derecesi 8:41,767. Üçüncü Mehmet Koydu – Hakan Koydu ikilisinin derecesi ise 8:45,202.

2000cc üzeri kategoride ilk ve ikinci etabın en iyi derecelerini yapan yarışmacıların ilk 3’e girememesi ise ilginç bir detay olarak gözlerden kaçmadı. İlk etabın en iyi derecesini yapan yarışmacı Hilmi Çelebioğlu – Musa Ersoy ikilisi en yakın rakibine yaklaşık 9 saniye fark atarken, İkinci etabın en iyi derecesini elde eden Hakan Kofalı – Ahmet Baştaş ikilisi en yakın rakibine yaklaşık 5 saniye fark attı.

2000cc altı kategorinin zirvesindeki isim ise Mustafa Şah – Halil Şah ikilisi oldu. Kategorilerinde ilk etabın en iyi derecesi elde eden ikili, toplamda 8:46,091 yaparak zirvede yer aldı. Kategorinin ikincisi, Ramadan Kıral – Gökhan Onurlu olurken, dereceleri 8:54,788. 2000cc altı kategorinin üçüncüsü Hüda Hüdan – Hasan Reyhan ikilisinin derecesi ise 9:14,342. İkinci etabın en iyi derecesini elde eden Halil Şah – Turgut Zorlu Kasap ikilisi kategorilerinde 4’üncü sırada finiş gördüler.

Sezonun üçüncü yarışı, Lapta belediyesi sponsorluğunda, 15 Haziran tarihinde Lapta bölgesinde gerçekleşecek.

Veleddin Hüdan Anı Off Road Yarışı Genel Klasman Dereceleri

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı