WRC

Galler GB Rallisi ikinci gününde Ogier Liderliğini Sürdürdü

Dünya Ralli Şampiyonası’nda 2015 sezonunun son rallisi, Büyük Britanya Galler Rallisi’nin fırtınalı ikinci günü sonunda, Volkswagen’in Dünya Şampiyonu pilotu Sebastien Ogier farkı açarak liderliğini sürdürdü.

Rallinin en uzun ve yorucu olan ikinci gününde geçilen 9 etabın 4’ünde en iyi dereceyi elde eden Volkswagen Polo R pilotu Sebastien Ogier, Galler’in rüzgarlı ve yağmurlu orman etaplarında Citroen takımının Britanyalı pilotu Kris Meeke ile olan farkı yaklaşık 36 saniyeye çıkararak liderliğini sürdürmeyi başardı.

Rallinin 11’inci etabında önünde start alan Hyundai pilotu Thierry Neuville’in takla atması ve co-pilotunun Ogier’i durdurmasıyla zaman kaybeden Ogier ikinci sıraya düşsede, komiserler kurulunun yaptığı incelemeler sonunda Ogier’in 31 saniye kaybı olduğu kararı verildi ve derecesi düzeltilerek liderliği iade edildi.

Kendi evinde liderliği almaya çalışmak yerine Citroen adına üreticiler şampiyonluğu yolunda risk almadan sürüş sergileyen Kris Meeke, hatasız bir gün geçirerek günü ikinci sırada tamamlamayı başardı. Meeke’i yaklaşık 25 saniye geriden Volkswagen’in Norweçli pilotu Andreas Mikkelsen takip etti. Lastik patlatarak zaman kaybeden Mikkelsen, iki etap zaferine imza atarak ikincilik umutlarını sürdürmeyi başardı.

9 etap ve 142 kilometrelik, özellikle yağmurlu ve rüzgarlı havada gece geçilen son iki etap sonunda 4’üncülük için mücadele eden pilotlardan M-Sport pilotu Ott Tanak başarılı olurken, iki kez 4’üncü sıraya çıkan Citroen pilotu Mads Ostberg lastik patlatarak 8’inci sıraya, vites kutusu sorunu yaşayan Hyundai pilotu Dani Sordo da 5’inci sıraya geriledi.

6’ncı sırada Hyundai pilotu Haydon Paddon, sadece 4,4 saniye farkla 7’nci sırada ise M-Sport pilotu Elfyn Evans vardı. Stéphane Lefebvre ve Robert Kubica ise sırasıyla ilk 10’u tamamlayan isimler oldu. Volkswagen pilotu Jari Matti Latvala ikinci günde de yarış dışı kalırken, takla atarak yarış dışı kalan Neuville ile birlikte rallinin son gününde start almayacaklarını açıkladılar.

Rallinin son gününde ekipler toplamı 36,43 kilometre olan 4 etap geçecekler.

wrc-galler-gb-2015-ikinci-gun-sonuc

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı