FORMULA 1

Formula 1 Amerika’da

Formula 1’de sezonun bitmesine 3 yarış kala, 1 hafta arayla önce Amerika ardından da Brezilya Grand Prix’i için takımlar Amerika seferine başladı.

Sezonun bitmesine 3 yarış kala şampiyonluk yarışı ve takımlar arasındaki mücadele kızıştı. Sıradaki yarış bu haftasonu yapılacak olan Amerika Austin Grand Prix’i. Amerika’nın 5 kilometre 513 metre uzunluğundaki Austin pistinde yapılacak olan yarışın tur rekoru 2012 sezonunda elde ettiği 1:39,347 ile Sebastian Vettel’de bulunuyor.

Hafta arası finansal sıkıntılardan dolayı Caterham ve Marussia takımlarının yarışa katılamayacağı açıklanırken, Force India’nın da Mercedes motor üreticisine son anda ödeme yapmasıyla yarışa katılabileceği konuşuldu. Force India sezonu 5’inci sırada bitirmek için Mclaren takımı ile yarışırken bu haftasonundan umutlu. Aralarında 20 puan bulunan iki takım sezon sonu 5’inci sıradaki takıma verilecek olan 62 milyon dolar için mücadele edecek. Sezonu altıncı sırada bitirecek olan takım havuzdan 59 milyon dolar alacak.

Bu durumda pistte 18 otomobil olacakken, sıralama formatında FIA tarafından düzenleme yapılması bekleniyor. Bu sezon uygulanan motor kullanım hakkından muzdarip olan Red-Bull pilotu Sebastian Vettel, kullanılma hakkı verilen 5 Renault motorunu kullandığı için bu yarışa altıncı motorla çıkacak ve sıralama cezası alması bekleniyor. Bu sonuçla Vettel’in sıralamalara çıkmaması ve lastik saklaması bekleniyor.

Formula 1 Austin Grand Prix’i sıralama turları 1 Kasım Cumartesi günü 20:00’da, yarış ise 2 Kasım Pazar akşamı 22:00’da yapılacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı