Uluslararası MotorsporlarıWRC

Finlandiya’da ilk günün lideri Breen

Dünya Ralli Şampiyonası’nda 12 yarışlık 2021 sezonunun 10’uncu yarışı Finlandiya’da yapılıyor. 1 Ekim 2021 Cuma günü geçilen 6 etabın ardından ilk günün lideri Hyundai pilotu Craig Breen oldu.

“Secto Automotive Rally Finland” adıyla başlayan ikonik Finlandiya Rallisi’nde ilk günü Hyundai pilotu Craig Breen lider tamamladı. İlk gün geçilen altı etapta 4 farklı isim en iyi etap derecesini elde ederken, liderlik 3 kez el değiştirdi. Günün sonunda ilk 5 ismi sadece 8 saniye ayırdı. Lider Breen’i takım arkadaşı Ott Tanak takip etti. İkili arasında sadece 2,8 saniye fark vardı. Üçüncü Toyota’dan Elfyn Evans olurken, Evans Tanak’ın 3,3 saniye ardında yer aldı.

Toyota pilotları Esapekka Lappi ve Kalle Rovanpera sırasıyla dört ve beşinci sıralarda yer alırken, üçüncü ile beşinci arasında sadece 1,8 saniye vardı. Toyota üçlüsünü tempolarından memnun olmayan Hyundai pilotu Thierry Neuville ve Toyota pilotu Sebastien Ogier takip etti. İlk 10’u sırasıyla Takamoto Katsuda, Gus Gressnsmith ve Adrien Fourmaux tamamladı.

Rallinin ikinci günü olan 2 Ekim 2021 Cumartesi günü ekipler toplamı yaklaşık 152 kilometre olan iki kısım geçecekler. İlk kısımda geçilen 4 etap öğleden sonra tekrarlanacak ve ardından rallinin açılış etabı olan Harju etabı geçilip ikinci gün tamamlanacak.

ilk 20:

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı