DiğerKKTC KLASİK OTOMOBİLKKTC MotorSporlarKKTC OFF-ROADKKTC RALLİ

Eylül ayındaki tüm yarışlar ertelendi

Ülkemizde artan Covid-19 vakaları ile alınan önlemler kapsamında Motorsporları kulüpleri de adım attı. Eylül ayında yapılması planlanan yarışlar ertelenirken Ekim ayının ilk haftasındaki Özyalçın Rallisi iptal edildi.

Yerel bulaşın başlamasıyla önlemler tekrardan katılaşmaya başladı. Sağlık üst kurulunun tavsiyesi ve Bakanlar Kurulu’nun aldığı kararlar doğrultusunda Motorsporları kulüpleri etkinliklerini erteleme kararı aldı.

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize ettiği ve 12-13 Eylül tarihleri arasında yapılması planlanan Car & Cars Rallisi ertelendi. 13 Eylül tarihinde yapılması planlanan Serdarlı Belediyesi Enduro yarışı ile başlaması planlanan Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu Eylül ayı takvimindeki 3 yarış da ertelendi. 19 Eylül’de Kyrenia Offroad Derneği’nin organize etmeyi planladığı Baja North Cyprus Offroad Yarışı da ileriki bir tarihe alınırken, Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği 20 Eylül’de yapmayı planladığı Ralliyi erteleme kararı aldı. 4 Ekim tarihinde Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü’nün Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu’nun da katkılarıyla yapmayı planladığı 8.Oğuz Özyalçın Rallisi de 2020 yılında yapılmayacak. Yarış, 2021 yılına ertelendi.

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu (KKTOK)
“Değerli sporcularımız ve kamuoyuna duyurumuzdur. Hafta sonu yapacağımız faaliyetlerimizi son günlerde artan vakalar nedeni ile ileriki bir tarihe ertelediğimizi ve Sağlık Bakanlığı’nın alacağı kararlar akabinde takvim çalışmamızı tekrardan şekillendireceğimizi değerli sporcularımıza ve kamuoyuna duyururuz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.”

Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu (KITMOK)
“Ülkemizde son zamanlarda artan Covid-19 vakaları ve yaşanan iç̧ bulaş̧ nedeni ile hem siz sporcularımız, hem de seyircilerimizi herhangi bir riske atmamak için planlanan yarış̧ takvimimiz ülkemizin bulunduğu durumdan dolayı ileri bir tarihe ertelenmiştir. 1 Ekim’den sonra ülkemizin içinde bulunduğu durum değerlendirilip yarış̧ takvimimizi yeniden oluşturacağız ve buradan duyurularımızı yapacağız. Sağlığınız bizim için önemlidir.”

Kyrenia Offroad Derneği (KYOFF)
“Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’nun aldığı önlem tavsiye kararları dâhilinde, 19 Eylül 2020 Cumartesi günü yapmayı planladığımız Baja North Cyprus yarışımızı ileriki bir tarihe erteleme kararı aldık. Sağlık her şeyden önde gelir. Tüm offroad severlere saygı ile duyururuz.”

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği (KTKOD)
“Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği olarak bizler, son zamanlarda ülkemizde artış gösteren ve insan sağlığını ciddi tehdit eden Covid-19 koronavirüs salgını nedeniyle hükümetimizin aldığı bir takım önlemlerin ardından bizlerde 20 Eylül Pazar günü gerçekleştirmeyi planladığımız Segafredo Zanetti Klasik Otomobil Rallimizi ileri bir tarihe ertelemek durumunda kaldık. Bizler için her şeyden önemli olan üyelerimizin ve klasik sever dostlarımızın sağlığı açısından yarışımızı daha sağlıklı bir ortamda gerçekleştirmeyi, tedbiri elden bırakmadan daha güzel faaliyetlerde birlikte olmayı diliyorum.”

Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü (KKKSOK)
“Biz Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü olarak yarışımızı ertelemedik, iptal ettik. Bu yıl 8. Oğuz Özyalçın Klasik Otomobil Rallisi’ni yapmıyoruz. Sponsorumuzla konuştuk. Risk almamak için etkinliğimizi 2021 yılı Ekim ayında yapmaya karar verdik.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı