KKTC RALLİ

En genç co-pilot Hasan Macila!

Lefke Şenlikleri kapsamında geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleştirilen “Lefke Sprint Rallisi”nde 9 yaşındaki Hasan Macila da yer aldı.

Lefke Şenlikleri kapsamında ve Lefke Belediyesi ana sponsorluğunda Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize ettiği Lefke Sprint Rallisi 11 Ağustos 2018 Cumartesi günü yapıldı. 14 ekibin mücadele ettiği özel yarışta eski rallici ve kurum başkanı Hasan Macila’nın torunu, rallici Fikri Macila’nın oğlu 9 yaşındaki Hasan Macila da yer aldı. Babasına co-pilotluk yapan Hasan Macila en genç co-pilot oldu ve ilk yarışında podyuma çıkmayı başardı.

3 kez geçilen 4,69 kilometrelik Lefke Baraj etabı’nda mücadele eden yarışmacılar arasında 3 dakika 36,8 saniyelik dereceleri ile genel klasman ikincisi ve sınıf 1 birincisi olan baba-oğul izleyenlerden de takdir aldılar. Büyük keyif aldığını söyleyen Hasan Macila, “Zaman karnesi görevimi yerine getirdim, start alacağımızda geri sayımı yaptım, babam sürerken ona “bas baba, bas baba” diyerek gaz verdim” dedi. Şu an Karting yarışlarında mücadele eden Hasan Macila bu işi çok sevdiğini ve babasıyla yarışmaya devam etmek istediğini de sözlerine ekledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı