TOSFED

Ege Rallisi başlıyor

2018 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda heyecan 13-15 Temmuz 2018 tarihlerinde NG Kütahya Seramik 28. Ege Rallisi ile İzmir’de devam ediyor. Sporcularımızdan Deniz Fahri-Barış Kalfaoğlu ikilisi ile Tuğçe Öztürk de yarışta mücadele edecek.

13 Temmuz 2018 Cuma günü saat 19.30’da Çeşme Belediyesi önünden başlayacak olan rallide ekipler, Çeşme Marina’daki seyirci etabının ardından cumartesi ve pazar Seferihisar bölgesindeki 9 özel etapta birbirleriyle ve zorlu doğa şartlarıyla mücadele edecekler. Pazar günü saat 18.00’den itibaren Fuar İzmir‘deki finiş podyumunda son bulacak rallinin basın toplantısı yapıldı.

Yarışın Ana sponsoru NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu başkanı Erkan Güral Motor sporlarına verdikleri destekten dolayı çok mutlu olduklarını ilk kez böylesine çapta bir organizasyonda isim sponsoru olarak ne kadar doğru bir iş yaptıklarını bugün çok daha iyi anladığını söyledi.

Türkiye Ralli Şampiyonasında lider durumda bulunan Ford Motorsport Turkey pilotu Yağız Avcı söz aldığında, Yıllar sonra böyle önemli bir seyirci etabında yarışacağı için çok mutlu olduğunu belirtti. Ford Motorsport Turkey takım direktörü Serdar Bostancı ise. Şampiyonanın tarihinin çok eskilere dayandığını Ege Rallisinde takım olarak bulunmaktan çok mutlu olduklarını. Her branşta da iddialı olduklarını belirtti.

3 sporcumuz mücadele edecek
63 sporcunun mücadele edeceği rallide, şampiyonanın ikinci sırasında bulunan Deniz Fahri-Barış Kalfaoğlu ikilisi de mücadele edecek. Türkiye Ralli Şampiyonası’ndaki ilk sezonlarında başarılı performansları ile liderliği zorlayan ikili, Ford Motorsport Turkey desteğiyle ve Rocks Hotel sponsorluğunda mücadele edecekler. İlk kez bu sezon Kuzey Kıbrıs Rallisi’nde Gürol Baranlı’nın co-pilotluğunu yapan Tuğçe Öztürk de Ege Rallisi’nde yine co-pilot koltuğunda olacak. Saat 19:30 da Çeşme belediyesinde sembolik startla başlayacak organizasyon 20.30’da NG Kütahya Sermaik Seyirci Özel Etabı ile devam edecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı