Diğer

Dünya RX Fransa yarışında 60 “Supercar” yarışacak

FIA Dünya Rallycross Şampiyonası’nda sezonun dokuzuncu yarışı 1-3 Eylül 2017 tarihleri arasında Fransa’nın Loheac Pisti’nde yapılıyor. Sezonun en kalabalık “supercar” katılımcısının olacağı yarışta 60 pilot yarışacak.

Fransa’nın efsanevi Loheac Pisti’nde yapılacak sezonun dokuzuncu yarışında bu sezonun en yüksek “supercar” katılımı olacak. Her sezon 70,000 üzerinde seyircinin takip ettiği pistte 25 Dünya RX şampiyonası pilotu, 35 Avrupa RX şampiyonası pilotu mücadele edecek. Onların yanı sıra 35 pilot Super1600’de, 15 de RX2’de katılımcı olacak.

Yarışın favorisi PSRX Volkswagen takımının İsveçli pilotu Johan Kristoffersson olarak gösteriliyor. Şampiyonada takım arkadaşı Petter Solberg’in 35 puan önünde lider durumda bulunan pilot geçtiğimiz sene Fransa’da podyumun zirvesinde yer almıştı. Sezonun Fransa’dan önceki üç ayağında da üst üste kazanan Kristoffersson yine zirve için yarışacak.

1 Eylül 2017 Cuma günü antrenman seanslarının yapılacağı yarışın elemeleri 2 Eylül 2017 Cumartesi günü yapılacak. 3 Eylül 2017 Pazar günü ise 3 ve 4. Elemelerin ardından finaller yapılacak ve organizasyon son bulacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı