KKTC DRIFTKKTC MotorSporlar

Driftte favoriler iddialı konuştu

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü ile Drift NEU Organizasyonun düzenlediği 2019 Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonası’nı 28 Nisan 2019 Pazar günü başlıyor. Yarış öncesi favori isimlerden Enver Haskasap ve Akay Akbil iddialı açıklamalarda bulundu.

2019 KKTC Drift Şampiyonası’nın 28 Nisan 2019 Pazar günü düzenlenecek ilk yarış öncesi, yarışın favorilerinden 3 kez KKTC Drift Şampiyonu Enver Haskasap ve geçen yılın ikincisi Akay Akbil yaptıkları açıklamalarla hafta sonu yapılacak yarışı kazanmak istediklerini söylediler. Enver Haskasap sezona iyi hazırlandıklarını, bu sene hem Avrupa’da hem de KKTC’de yarışma planları olduğunu, her iki şampiyonada da şampiyonluk mücadelesi vereceklerini belirtti.

Öte yandan şampiyonanın bir diğer iddialı pilotu Akay Akbil geçtiğimiz yıl son ana kadar şampiyonluk yarışını kovaladıklarını ve ikinci olduklarını, bu sene sezon başından lider başlamak istediğini ve ilk yarışta liderlik koltuğuna oturmak için ne gerekirse yapacağını, ekip olarak iyi hazırlandıklarını söyledi.

Finaller 13.30’da
Cemsa Sporting Center’de 28 Nisan 2019 Pazar günü yapılacak yarışın serbest antrenmanları 27 Nisan 2019 Cumartesi günü yapılacak. Pazar günü saat 11.30’da sıralama turları, saat 13.30’da ise finalistlerin seyircileri selamlama turunun ardından ikili eşleşmeler başlayacak.

Pro isimler açıklandı
Geçtiğimiz sezondan farklı olarak bu sezon yarışlar iki kategoride yapılacak. Pro Kategori ve Semi-Pro Kategori olarak yarışçılar ayrılacak ve birinci olmak için mücadele verecek. Kulüpten yapılan açıklamaya göre geçmiş sezonlarda şampiyonayı ilk 7 içerisinde bitiren isimler ile Drift komitesinin belirlediği isimler pro sürücü olarak belirlendi ve liste yayınlandı. Buna göre, bu isimler sadece pro kategoriye kayıt yaptırabilecek. Diğer sürücüler ise Semi-Pro veya Pro Kategoride mücadele edebilecekler. Drift NEU organizasyonu ile Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün gerçekleştireceği Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonası’nın hakemliğini geçmiş sene olduğu yine Drift Master Avrupa Şampiyonası’nda görev yapmış hakemler üstlenecek.

Pro sürücüler;
1.Enver Haskasap
2.Celal Bozbeyli
3.İbrahim Yücebaş
4.Kerim Beşok
5.Ulus Candanal
6.Eser Yılsay
7.Salahi Karalım
8.Ali Özkan Çavuşoğlu
9.Mustafa Kızılova
10.Oktay Erülkü
11.Ömer Soyer
12.Akay Akbil
13.İzer Özvurulmuş
14.Bekir Özsusuzlu
15.Ahmet Öksüzoğulları
16.Edim Macila
17.Yusuf Çocuk
18.Celal Erülkü
19.Sabri Güçlü
20.Erdoğan Aşık

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı