KKTC DRIFTKKTC MotorSporlar

Drift yarışı kayıt listesi ve haritası yayınlandı

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü ile Drift NEU Organizasyonun düzenlediği 2019 Kuzey Kıbrıs Drift Şampiyonası’nın ikinci yarışı 28 Temmuz 2019 Pazar akşamı Cemsa Sporting Center’de yapılıyor.

2019 KKTC Drift Şampiyonası’nda 4 yarışlık sezonun ikinci ayağı 28 Temmuz 2019 Pazar akşamı Cemsa Sporting Center’de yapılıyor. Her mevsimde 1 yarış şeklinde planlanan şampiyonanın yaz yarışı geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi sıcak havadan kaçınmak için Lefkoşa’nın akşam serinliğinde yapılacak.

Yarışın serbest antrenmanları ve kayıt işlemleri 27 Temmuz 2019 Cumartesi günü tamamlandı. Yarışa 22 yarışçı kayıt yaptırırken, 10 Yarışçı Pro kategoride, 12 yarışçı ise Semi-Pro kategoride mücadele edecek. Buna göre Semi Pro kategoride sıralama turlarının en hızlı 4 yarışçısı ilk turda mücadele etmeden çeyrek finale çıkacak. Pro kategoride ise Semi Pro kategorisinin en yüksek puanı alan 6 yarışçısı eklenerek ilk tur mücadeleleri başlayacak.

İlk yarıştan farklı, gayet hızlı ve teknik bir pist şeklinde yapılacak yarışın programı sporcuları bilgilendirme toplantısı ve antrenmanların ardından program 16.30’da başlayacak sıralama turları ile devam edecek. Sıralama turlarında eşleşmeler belirlenecek ve 18.15’te finalistler seyircileri selamlamak için piste çıkacak. 18.45’te Semi-Pro finalleri eleme usulü ile yapılacak. Ardından heyecan tavan yapacak ve 20.00 itibarıyla Pro finalleri başlayacak. Kazananların belirlenmesinin ardından ödül töreninin pist alanında takribi 21.30’da yapılması planlanıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı