KKTC DRIFT

Drift Şampiyonu kim olacak? (Puan Durumu Analizi)

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün (KKOK) organize ettiği ve sponsorluğunu Rapa Limited’in üstlendiği 2016 KKTC Rapa Drift Şampiyonası’nda final yarışı 13 Kasım 2016 Pazar günü yapılıyor. Şampiyonluk yarışının üç yarışmacı arasında geçtiği şampiyonada bazı ihtimalleri sizler için derledik.

Ülkemizin en popüler sporlarından biri olan drift’te sezonun sonuna geldik. Beş yarıştan oluşan şampiyonanın final yarışı 13 Kasım 2016 Pazar günü Lefkoşa’da bulunan Cemsa Pisti’nde yapılıyor. 12.00’de sıralama turları, 13.30’da ise ikili eşleşmelerin başlayacağı yarışın ödül töreni 16.30’da yapılacak.

Bu sezon final yarışı üç pilotun şampiyonluk mücadelesine sahne olacak. Birbirinden iddialı pilotların sezon boyunca verdiği mücadele sonunda istikrarlı sonuçlar alarak şampiyonluk şanslarını final yarışına taşıyan 2014 Şampiyonu Celal Bozbeyli, 2015 Şampiyonu Enver Haskasap ve hemen hemen her sezon son yarışa şampiyonluk şansıyla çıkıp, kötü şansını bir türlü kıramayan Edim Macila şampiyon olmak için pistte olacak.

Sezon başında yayınlanan kurallara göre; sezon sonunda yarışmacıların beş yarışta aldığı puanların en iyi dört tanesi toplanıyor. Yani en kötü bir dereceleri silinecek. Bu durumda Edim Macila 65 puanla lider, Celal Bozbeyli 62 puanla ikinci, Enver Haskasap 57 puanla üçüncü sırada fakat son yarışta Haskasap puan alamadığı için çıkarılacak puanı yok. Gizli lider Haskasap.

  • KKOK 2016 KURALLAR KİTABI, YARIŞMA GENEL KURALLARI, Sayfa 8, Madde 38: “Şampiyona sezon sonunda puanlarda eşitlik olması halinde yarışmalarda elde edilen birinciliklerin sayısına, yine eşitlik halinde ikinciliklerin sayısına vs. Bakılır. Bu yöntemle eşitliğin bozulmaması halinde, sezonun son yarışmasında daha fazla puan alan sürücü daha önde ilan edilir.

İşte ihtimallerin bazıları;

 drift-sampiyonu-kim-olacak-puan-durumu-analizi1

drift-sampiyonu-kim-olacak-puan-durumu-analizi2

drift-sampiyonu-kim-olacak-puan-durumu-analizi3

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı