KKTC DRIFT

Drift şampiyonası yeniliklerle başlıyor

KKTC Drift Şampiyonası’nda 2018 sezonu 13 Mayıs 2018 Pazar günü Mağusa Tır Parkı içerisinde yapılacak yarış ile başlıyor. Geçmiş yıllardan farklı olarak bu sezon Avrupa Drift Şampiyonası “Drift GP” hakemleri görev yapacak.

KKTC Drift şampiyonası’nda 7. Sezon, 13 Mayıs 2018 Pazar günü, Mağusa Tır Parkı’nda yapılacak yarış ile başlıyor. Avrupa’nın en önemli drift şampiyonası olan Drift GP’de görev yapan; Niall Gunn, Antanas Kygoulis ve Olaf Commis’den oluşacak hakem ekibi, Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü tarafından organize edilecek yarışın hakemliğini yaparak bir ilki gerçekleştirecekler.

Yaklaşık 30 yarışmacının katılması beklenen yarışın 12 Mayıs 2018 Cumartesi öğle saatlerinde antrenmanları ve yine aynı gün akşam saat 18.00’de tüm yarışmacıların katılacağı Mağusa Konvoyu ve tanıtım sergisi yapılacak. Pazar sabahı resmi antrenman ve sıralama turları, saat 13.00’den itibaren ise ikili eşleşmeler başlayacak.

Seyirciler içinde büyük değişiklikler yapılan organizasyonda özel izleyici tribünleri ve bir çok yiyecek içecek standı bulunacak. Çeşitli etkinliklerinde gerçekleştirileceği yarışta yine ilk kez para ödülü de verilecek.  Yarışın üçüncüsü 500 TL, ikincisi 1,000 TL ve birincisi 2,000 TL ödül kazanacak. Geçtiğimiz senelerde yarışan neredeyse tüm pilotların katılması beklenen, Türkiye ve Güney Kıbrıs’tan da en az 5 yarışmacının katılacağı açıklanırken, Yakın Doğu Üniversitesi, Near East Bank, Near East Technology, Les Ambasadeurs, Döveç Group, Başman Group, Dorona Turizm, Park Palace, Girne Üniversitesi, Malpas Hotel, BigiBox, Cookies, Mobil 1, Mardo Ice Cream gibi kuruluşlarda yarışa destek veriyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı