KKTC DRAGKKTC MotorSporlar

Drag yarışı Önder Gülkan anısına yapıldı

Başbakanlık Uyuşturucu İle Mücadele Komisyonu’nun himayelerinde 17 Ağustos 2019 Cumartesi akşamı Akıncılar köyü birinci tünel yolu üzerinde Short Shift Drag 400 yarışı yapıldı. Yarışı Başbakan Ersin Tatar da izledi.

Afrodizyak Organizasyonun Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayelerinde organize ettiği Short Shift Drag 400 şampiyonasının üçüncü yarışı 17 Ağustos 2019 Cumartesi Akşamı, Akıncılar köyü yolunda, trafik kazasında hayatını kaybeden Önder Gülkan anısına yapıldı.

Yarış öncesinde açıklama yapan Başbakanlık Uyuşturucu İle Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, çocuklar ve gençlerin uyuşturucu ile alkol tesiri altında hayatlarını kaybetmemeleri için bu yola çıktıklarını belirtti. Karaokçu, gençlerin, hız tutkularını kapalı alanlar ve parklarda yaşayabilmeleri için imkanlar yaratmaya çalıştıklarını ifade ederek, ilk kez bir Başbakan’ın etkinliği izlemeye gelmesinin kendilerini ayrıca mutlu ettiğini söyledi.

Değirmenlik Belediye Başkanı Ali Karavezirler de, hükümet ve yerel yönetimlerin işbirliği içinde çalışmaya devam edeceğini vurgulayarak, Başbakan Tatar’dan bölgeye yarışlar için kullanılacak bir pist inşa edilmesini talep etti.

Başbakan Ersin Tatar da Başbakanlık Uyuşturucu İle Mücadele Komisyonu başkan ve ekibini tebrik ederek başladığı konuşmasında, etkinliklerle gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmalarının sağlandığını belirtti. Başbakan Tatar, gençlerin hız tutkularını tatmin etmeleri için böylesi etkinliklerin yerinde ve faydalı olduğunu da vurguladı. Bölgedeki şartlar eğer uygunsa, bir arazi tahsisi ve pist inşası için adım atılabileceğini kaydeden Başbakan, böylelikle drag sporunun sürekli olarak yapılmasına olanak sağlanabileceğini söyledi. Başbakan Tatar, “Önemli olan insanlarımıza, halkımıza hizmettir. Gençlerimiz geleceğimizdir” dedi.

Dereceler girenler şu şekilde;
Sınıf 15+
1.Sezai Başaran
2.Mehmet Karadeniz
3.Mehmet kahraman
Sınıf 14saniye
1.Hüseyin Benlioğlu
2.Mahmut Kurtarankartal
3.Halil Çolakoğlu
Sınıf 13 saniye
1.Hüseyin Deney
2.Osman İskeleliler
3.Ömer İlhan Sayar
Sınıf 12 saniye
1.Stelios Swttou
2.Kemal Topçuoğlu
3.Sertaç Zurnacı
Sınıf 11 saniye
1.George Georgiu
2.Ahmet Esendağlı
3.Mustafa Tangül
Sınıf 10 saniye
1.Vasilis Bpd
2.İsmet Tufan

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı