KKTC DRAGKKTC MotorSporlar

Drag yarışı öncesi basın toplantısı yapıldı

KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayelerinde organize edilen “14. Short Shift Drag 400” yarışı öncesi basın toplantısı yapıldı. Yarış 14 Nisan 2019 Pazar günü yapılacak.

Değirmenlik Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı yarışlarla ilgili basın toplantısı 12 Nisan 2019 Cuma günü, Değirmenlik Belediyesi Özle Türkel Sosyal Aktivite Merkezi’nde gerçekleştirildi. KKTC Başbakanlık Uyuşturucu İle Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, Değirmenlik Belediye Başkanı Ali Karavezirler, Polis Genel Müdürlüğü Trafik Müdürlüğü Müfettişi Cevdet Demirel, İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Enver Mamülcü’nün katıldığı basın toplantısında, Afrodizyak Organizasyon Direktörü Umut Madenoğlu, Yarış Direktörü İsmet Tufan, Türkiye’den gelen yarışçılar ve ülkemiz yarışçıları hazır bulundu.

Organizasyon Direktörü Umut Madenoğlu’nun sunumuyla gerçekleşen basın toplantısında, 13 yıldır yapılan bu yarışmaların özellikle gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durmaları ve trafikteki süratten doğan trafik kazalarının azalması bakımından önemi vurgulanırken, devlet yetkililerine, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği’ne çağrıda bulunularak, yarış pisti talep edildi.

Karaokçu: “Bu yarış ile sevgi mesajı vereceğiz”
“Hız tutkunuz parkurlarda olsun” diyerek konuşmasına başlayan KKTC Başbakanlık Uyuşturucu İle Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, yarışmanın katılım ve güvenlik açısından çok iyi yerlere geldiğinin altını çizdi. Karaokçu, yarışa ve araba sporlarına değer veren, destek veren herkese teşekkür etti. Kıbrıslı Türklerle Rumların ve Türkiye’den gelen yarışmacıların bir arada olacağı tek yarışın bu olduğunu anımsatan Hasan Karaokçu, “Biz bu yarış ile sevgi mesajı vereceğiz” dedi.

Karavezirler: “Umut olduğu sürece her şey olur”
Değirmenlik Belediye Başkanı Ali Karavezirler, basın toplantısında yaptığı konuşmasında, Değirmenlik Belediyesi ekibi olarak herkese teşekkürlerini sunarken, yarışmalara belediye olarak karınca kararınca katkı koymaya devam edeceklerini ve üzerlerine düşeni yapacaklarını söyledi. “İnanç ve umut birleştiği zaman her şey olur” şeklinde konuşan Karavezirler, pist yapımı konusunda yetkili kişilerin de desteğinin gerektiğini vurguladı.

Demirel: “Tüm uğraşımız kazaların engellenmesi”
Polis Genel Müdürlüğü Trafik Müdürlüğü Müfettişi Cevdet Demirel, Polis Genel Müdürlüğü adına olan konuşmasında; tüm uğraşlarının aşırı sürat nedeniyle olan kazaların engellenmesi olduğunun altını çizdi. Gençlerin eforlarını pistlerde yakmasına vesile olmanın çok önemli olduğuna değinen Demirel, KKTC Başbakanlık Uyuşturucu İle Mücadele Komisyonu’na da üstlendikleri bu kutsal vazifeden dolayı tebrik etti. Değirmenlik Belediyesi’ne de teşekkür eden Cevdet Demirel, çok profesyonel ve güvenliğin ön planda olduğu bir yarış izleneceğini söyledi.

Mamülcü: “İş insanları olarak destek vermeliyiz”
İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Enver Mamülcü ise konuşmasında, organizasyonun ekonomiye katkısı üzerinde durdu ve bu organizasyonlara katılan birçok paydaşın ekonomiye çok büyük katkısı olduğunu söyledi. Başkan Ali Karavezirler’e ayrıca teşekkür eden Mamülcü, “en başarılı belediye başkanı” olarak değerlendirdiği Ali Karavezirler’in, Değirmenlik Belediyesi olarak ev sahipliği yapmasının da ülke tanıtımı için büyük lobicilik olduğunu ifade etti. “İş insanları olarak bu gibi organizasyonları desteklememiz gerek” diyen Enver Mamülcü, projeler hazırlanırken AB, Elçilik ve diğer kaynakların da değerlendirilmesi gerekliliğini vurguladı.

Tufan: “Pist sahibi olmayı umuyoruz”
Yarış Direktörü İsmet Tufan ise şu şekilde konuştu: “Hepimiz hız tutkunuyuz. Gençlerimizin de bu spora ilgi duyarak kötü alışkanlıklarından uzak duracaklarına inanıyoruz. Yanımızda tamamen gönüllü insanlar var ve yarış alanını piste çevirebilmek için çok uğraşıyoruz. Mevcut bir pist olsa her şey daha güzel olacak. Yetkililer bu talebimizi duyarsa, pist sahibi olmayı umuyoruz”.

Yarışa Türkiye’den gelen misafir yarışçılardan Abdullah Kocabıyık’ın da söz aldığı basın toplantısında Kocabıyık; yarışa ilk kez geçen yıl katıldığını, organizasyonu ve KKTC’yi çok sıcak bulduğunu ve yeniden katıldığını söyledi. Kocabıyık da yarış pistinin yapılmasıyla KKTC’ye daha çok yarışçının geleceğine dair inancını belirtti.

“Güçlü Olan Kazansın” sloganıyla Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu himayelerinde yapılacak 2019 Short Shift Drag 400 Şampiyonası’nda ilk yarış Cumartesi günü yapılacak antrenmanlar ve sıralamalarla başlayacak. Yarış ise Pazar günü 13.00’te başlayacak. Değirmenlik Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılacak yarış takribi 21.00’de son bulacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı