KKTC DRAGKKTC MotorSporlar

Drag derneği 11 sporcu ve 60 kişilik ekiple Antalya’da olacak

2022 Güven Sigorta Drag Şampiyonası’nı tamamlayan Kuzey Kıbrıs Drag ve Spor Otomobil Derneği (KKDSOD) ve sporcuları, 60 kişilik kafile ile Antalya Kepez Drag Pisti’nde yapılacak yarış için yola çıktı.


Ülkemizde organize edilen 2022 Güven Sigorta Drag Yarışları Şampiyonası’nın tamamlanmasının ardından, Kuzey Kıbrıs Drag ve Spor Otomobil Derneği’nin (KKDSOD) organizasyonu ile ve Miracle Cash&More sponsorluğunda 11’i yarışçı olmak üzere toplam 60 kişilik bir kafile Antalya’da yapılacak Drag Yarışına katılacak.

26-27 Kasım 2022 tarihleri arasında Antalya’nın Kepez Drag Pisti’nde, Kepez Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen yılın son yarışına katılacak olan ekibimizde; 11 yarışçı, 20 mekaniker ve 10 üst düzey hakem ve seyirciler bulunuyor.

23 Kasım 2022 Çarşamba akşamı 11 araçla birlikte 20 mekanik gemiyle yola çıkarken, ekibin kalanı 25 Kasım 2022 Cuma günü yola çıkacak. Ülkemiz Motorsporları tarihinde en kalabalık yurt dışı katılımlarından biri olacak olan yarışta yine KKDSOD hakemleri; Zamanlama, Eşleşmeleri belirleme, Start, Teknik Kontrol ve Pist Güvenliği gibi önemli görevler üstlenecekler.

Yarışa katılacak olan sporcularımız:
1.Gürkan Gülderen
2.Melisa Kaplan
3.Hüseyin Deney
4.Emre Erosal
5.Panaiotis Pp
6.Atakan Çağlar
7.Ali Çıdan
8.Aykan Kalay
9.Ahmet Esendağlı
10.Ömer Öztürk
11.Sefa Aykut


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı