KKTC TIRMANMA RALLİ

Doğa Koyuncu Kazanarak Şampiyonluğa Göz Kırptı

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun organize ettiği KKTC 2015 Yıldıray Debreli Tırmanma Şampiyonası’nın Kantara’da, merhum rallici Barbaros Gülok anısına yapılan yarışını şampiyona lideri Doğa Koyuncu kazandı.

Kaplıca – Kantara yolu üzerinde hazırlanan 3.9 kilometrelik parkurda yapılan 5 yarışlık sezonun 4’üncü yarışını şampiyona lideri Doğa Koyuncu kazandı ve şampiyonluk yolunda önemli bir zafere imza attı. Bu sezon yaşadığı şanssızlıklara bir yenisi daha eklenen son şampiyon Deniz Denner – Ömer Topcu ikilisi ikinci hakkında mekanik arıza yaşayarak derecesini geliştiremedi ve ikinci sırada finiş gördü. Şampiyonluğun önemli adaylarından Mehmet Çocuk – Melih Pastırmacı ikilisi ise üçüncü sırada finiş görerek şampiyonada ikinci sıraya yükseldiler.

13 yarışmacının kayıt yaptırıp, 10 yarımacının mücadele ettiği yarış sonunda genel klasmanda olduğu gibi E4 kategorisinde de zirvede olan Doğa Koyuncu kategorisinde şampiyonluğunu ilan ederken, Eray – İzem Özvurulmuş ikilisi ikinci, Güner Şevketoğlu – Hüseyin Aksoy ikilisi ise üçüncü oldular.

Şampiyonluk düğümünün son yarışa kaldığı E2 kategorisinde günü ilk sırada tamamlayan ekip Deniz Denner – Ömer Topcu ikilisi olurken onları Mehmet Çocuk – Melih Pastırmacı ikilisi takip etti ve podyumu tamamlayan isim Hasan Reyhan oldu.

E3 kategorisinin zirvesinde yer alan Kemal Topcuoğlu da şampiyonluğunu garantilemeyi başarırken, günün E3 ikincisi Seren Özgürlü oldu. S1 kategorisinde ise sezonun tamamlanmasına 1 yarış kala Aktan – Kadriye Palabıyık çifti şampiyon olmayı başardılar.

KKTC 2015 Yıldıray Debreli Tırmanma Şampiyonası-Barbaros Gülok Anı yarışı dereceler:

1-barbaros-gulok-ani-tirmanma-yarisi-dereceler

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı