KKTC MotorSporlarKKTC TIRMANMA RALLİ

Deniz Denner bir kez daha şampiyon!

2019 Kuzey Kıbrıs Tırmanma Şampiyonası dördüncü yarışı Avenue Dereboyu sponsorluğunda 1 Aralık 2019 Pazar günü Kantara’da yapıldı. Yarışı kazanan Deniz Denner-Ömer Topcu ikilisi 2019 Kuzey Kıbrıs Tırmanma Şampiyonu oldu.

Kuzey Kıbrıs Tırmanma Şampiyonası’nda sezon, 1 Aralık 2019 Pazar günü Kaplıca-Kantara arasında hazırlanan 3,8 kilometrelik parkurda yapılan yarışla tamamlandı. 12 ekibin mücadele ettiği yarışta Deniz Denner-Ömer Topcu ikilisi Mitsubishi Lancer Evo5 araçlarıyla kendilerine ait parkur rekorunu da kırarak ilk sırada yer almayı başardılar. 2 dakika 37,190 saniyelik dereceleri ile birinci olan ikili, bu sezon yapılan dört yarışta üçüncü birinciliklerini alarak kırılması zor bir rekor olan beşinci şampiyonluklarını elde ettiler. 2014, 2016, 2017 ve 2018’in ardından bu sezonu da şampiyon tamamlayan Denner yarış sonunda “Başarı tesadüf değil ekip işidir. Her zaman yanımda olan çılgın co-pilotum Ömer Topcu’ya, aracımızı hazırlayan Doğa Koyuncu ve mekaniklerine, aracımızın ECU ayarlarını yapan Vangelis Angelis’e, ekibimizde bulunan Erkan ve Apo arkadaşımıza, sponsorlarımıza ve yanımızda olan taraftarlarımıza şampiyonluğumuzu armağan eder teşekkürlerimizi sunarız.” dedi.

KKTC Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, Motul, ZET Ltd., Capital Radio  ve Caldini Car Care’ın da katkılarıyla düzenlemiş olduğu yarışta Doğa Koyuncu ikinci olurken, Methodios Argyrou-Grigoris Argyrou ikilisi üçüncü olmayı başardı. E2’de Deniz Denner–Ömer Topçu ikilisi birinci, Methodios Argyrou – Grigoris Argyrou ikinci ve Gölgem Paşa – Ali Paşa ikilisi üçüncü oldu. E3’de Kemal Topçuoğlu–Orçun Yırık ikilisi birinci oldu. E4’de ise birinci Doğa koyuncu olurken, ikinci Eray Özvurulmuş–İzem Özvurulmuş ikilisi ve üçüncü Kürşat Güdül–Orhan Keleş oldu. S2’de Cenk Toksoy–Şakir Akaylı birinci olurken, Halil Mulla–Güner Şevketoğlu ikilisi ikinci oldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı