KKTC MotorSporlarKKTC OFF-ROAD

“Cyprus Offroad Attack” yarışının bölgesi açıklandı

Kyrenia Offroad Derneği’nin organize ettiği “2020 Offroad Ralli-Raid Şampiyonası”, 27 Haziran 2020 Cumartesi günü “Cyprus Offroad Attack 2020” yarışı ile başlıyor.

KKTC Offroad Ralli-Raid Şampiyonası organizatörü olan Kyrenia Offroad Derneği (KYOFF), Covid-19 Pandemisi nedeniyle ara verilen yarışlara 27 Haziran 2020 Cumartesi günü başlıyor. Sezonun ilk yarışı Baja formatında, Cyprus Offroad Attack yarışı olacak. Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, Spor Dairesi ve Tayf Ltd.’in destekleriyle organize edilen yarışta sportif direktörlüğü Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü yapacak.

Format gereği yarışın etapları gizli tutuluyor. Yarışçılar start anında alacakları yol notları ile gidecekleri güzergahı öğreniyor. Fakat seyircilerin yarışı takip edebilmeleri için ve ekiplerin servis alabilmeleri için yarışın bölgesinin Geçitkale bölgesindeki ormanlık alanın olacağı açıklandı. Biri 23, diğeri 26 kilometre uzunluğunda iki etap hazırlandı ve bu iki etap birer kez düz, birer kez de ters geçilecek. Böylece toplam 98 kilometrelik 4 etap geçilecek.

Geçmiş Cyprus Offroad Attack yarışlarına göre bu yarışın formatı baja olarak hazırlandı ve ekipler kapalı etaplarda yol notlarıyla hız limiti olmadan yarışacaklar. Ralli, Raid ve Macera kategorilerinde yarışın yapılacağı duyurulurken, Ralli ekipleri zaman karşı, raid ekipleri verilen ortalama sürate göre yol notu ile ve macera ekipleri verilen ortalama sürate göre navigasyon ile gidecek. Yarışın kayıt listesinin ise 25 Haziran 2020 Perşembe günü yayınlanacağı açıklandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı