KKTC MotorSporlarKKTC RALLİ

Cumhuriyet Sprint Rallisi’ne 15 kayıt

Kuzey Kıbrıs Ralli Kulübü’nün (KKRKD) organize ettiği 2021 Kuzey Kıbrıs Sprint Ralli Şampiyonası'nın ikinci yarışı, 13 Kasım 2021 Cumartesi günü Cumhuriyet Şöleni kapsamında KKTC Gençlik Dairesi Müdürlüğü sponsorluğunda “Cumhuriyet Sprint Rallisi” adıyla yapılıyor.

Bu sene ikinci sezonunu geçiren yeni kulüplerimizden Kuzey Kıbrıs Ralli Kulübü, 2021 sezonunun ikinci yarışını KKTC Gençlik Dairesi Müdürlüğü sponsorluğunda, Cumhuriyet Şöleni kapsamında gerçekleştiriyor. Cumhuriyet Sprint Rallisi adıyla yapılacak yarış, Hamitköy Çevre yolu üzerinde hazırlanan yaklaşık 7,5 kilometrelik etapta yapılacak. Saat 12.30’da Lefkoşa Atatürk Spor Kompleksi’nden başlayacak rallide ekipler biri deneme olacak şekilde etabı üçer kez geçecekler ve takribi 16.20’te finiş görecekler. Güven Sigorta,  Topcu Kahvesi, Hasmel Reklam, Biçentürk Restaurant ve Biçentürk Construction’ın da katkılarıyla yapılacak yarışın ardından ödül töreni Lefkoşa Atatürk Spor Kompleksi içerisinde yapılacak Cumhuriyet Şöleni kapsamında yapılarak organizasyon son bulacak.

Etap Dikmen-Hamitköy arasında hazırlandı
Etap, Lefkoşa Dikmen yolu üzerinde yeni yapılan yoncayı geçer geçmez yolun doğu bölgesinden başlayıp Hamitköy Baraj bölgesine doğru gidecek. Stabilize 4 yola gelince sağa dönüp Hamitköy çevre yolu üzerindeki seyirci noktasına gidecek. Seyirci noktasından batı istikametine doğru ilerleyip köprü altından sanayi bölgesi üzerine dönecek. BRT Ormancık civarından geçip Lefkoşa Trafo Merkezi üzerinde etap son bulacak. Etabın ilk geçişi 12.50’de, ikinci geçişi 14.15’de ve son geçişi 15.35’de başlayacak. Start ve finişin olduğu gibi, her etap arasında yarışçıların uğrayacağı servis alanı da Lefkoşa Atatürk Spor Kompleksi içerisinde kurulacak.

15 ekip kayıt yaptırdı
7 sınıfta kayıtların alındığı yarışa toplam 15 ekip mücadele edecek. Eski şampiyonlardan Rauf Denktaş-Mehmet Mişon ikilisinin Hyundai i20 R5 ile kayıt yaptırdığı yarışta bu sezon dikkat çeken performansıyla Enver Haskasap-Halil Mulla ikilisi de Skoda Fabia R5 ile kayıt yaptırdı. Sınıf 2 ve Sınıf T’de ikişer ekip, Sınıf 1, Sınıf N ve Sınıf 3’te üçer ekip ve Sınıf R ile Sınıf H’de birer ekip Cumhuriyet Sprint Rallisi’nde mücadele edecek.

Cumhuriyet Sprint Rallisi Kayıt Listesi:

No.TakımPilotCo-PilotAraçSınıf
1MRB Racing TeamRauf DenktaşMehmet MişonHyundai İ20 R52
2Sander KahvecilerEser SuloTomcatT
3Drift NEU Racing TeamEnver HaskasapHalil MullaSkoda Fabia R52
4Karaduman Racing TeamÖzhan KaradumanSerdar KumruFiat Palio Kitcar3
5Kerim HacımevlütÖzcan KahvecioğluMitsubishi Lancer Evo VI1
6Vural VururGökhan BolatcıoğluMitsubishi Lancer Evo VII1
7Karaduman Racing TeamOsman PozanAyhan ErtuğrulPeugeout 2063
8Sami DoğanSerdar BilgimerCanam Maverick X3R
9Çağkan BozalanlarHasan OdunMitsubishi Lancer Evo IXN
10Mahmut ÖzerAli BurhanFord Focus3
11Mehmet KaraoğlanMehmet CoşarMitsubishi Lancer Evo IXN
12Mehmetali YavaşoğluMahmut Şiyar BaranM.Lancer Evo XN
13Yusuf CambazGökhan SancarMitsubishi Lancer Evo VI1
14Ozan BirşenSuzuki Grand VitaraT
15Bahadır GülokÖzeş GülokSubaru Impreza STIH
000Mehmetali ManiCanam Maverick X3000
00Orhun MevlitSuzuki Jimny00
0Timuçin BoğaSuzuki Swift0

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı