KKTC DRIFTKKTC MotorSporlar

Conor ve Jack Shanahan Kıbrıs’ta yarışacak

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü ve Drift NEU işbirliğinde organize edilen Kuzey Kıbrıs 2018 Drift Şampiyonası final yarışı ve final sonrası gösteri amaçlı yurtdışından ünlü pilotların da katılacağı Özel Kupa, 9 Aralık 2018 Pazar günü Lefkoşa Cemsa Karting Pisti’nde gerçekleştiriliyor.

Kuzey Kıbrıs 2018 Drift Şampiyonası final yarışı 8-9 Aralık 2018 tarihleri arasında Cemsa Sporting Center’de yapılıyor. Büyük bir etkinliğe imza atmaya hazırlanan Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü ve Drift NEU organizasyon, final yarışı antrenmanları, sıralama turları, sezonun final yarışı ve Avrupa’nın önemli pilotlarından Conor Shanahan ve Jack Shanahan’ın da katılacağı özel kupa hazırlıklarını sürdürüyor.

Özel yarışa, güney kesimden favori pilotlar, eski KKTC şampiyonları ve ülkemizin seçkin yarışçıları ile KKTC 2018 Drift Şampiyonası’nın en iyi 14 pilotu katılacak. Şampiyona puan durumunu etkilememesi için böyle bir karar aldıklarını açıklayan KKOK yetkilisi İrfan Topcu, sıralama turlarının Cumartesi günü yapılacağını, Pazar günü seyircilerin gün boyunca ikili eşleşme izleyebileceğini açıkladı. Pazar günü iki yarış yapılacağını, sabah KKTC 2018 Drift Şampiyonası’nın tamamlanacağını, öğleden sonra ise özel yarışın yapılacağını belirtti.

KKTC Drift Şampiyonası tarihinin en hızlı Pisti
Final yarışı için farklı bir pist kurma düşüncesinde olduklarını belirten organizasyon yetkilileri, bugüne kadar yarışılan en hızlı pisti hazırlamak için düğmeye bastıklarını, Cemsa Sporting Center pisti içerisinde bazı modifikasyonlar yaparak, final adına yaraşır şekilde hızlı ve güvenli yepyeni bir pisti sporcu ve seyirci karşısına çıkaracaklarını belirttiler.
Fotoğraf: Tierney Photography

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı