KKTC MotorSporlarKKTC RALLİ

Cevdet Alptürk 2019 ralli şampiyonu oldu

Türkiye Ralli Şampiyonası'nda 2019 sezonunun altıncı yarışı olan Ford Otosan 37. Kocaeli Rallisi, 13-14 Ekim 2019 tarihleri arasında Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü tarafından yapıldı. Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’na da puan veren rallide Cevdet Alptürk 2019 Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonluğunu ilan etmeyi başardı.

2019 Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’na puan veren 37.Kocaeli Rallisi, 12-13 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirildi. 2019 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın altıncı, Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’nın ise beşinci yarışı olan ralliye sekizi ülkemizden olmak üzere toplam 60 ekip katıldı.

Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilen ve ilk gününün şampiyonamıza puan verdiği yarışta ülkemizden 8 ekip yarıştı. Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonasında lider durumda bulunan Cevdet Alptürk – Mustafa Yücener yeni araçları Skoda Fabia R5 ile yarışa katıldılar ve yarışın ilk gününde elde ettikleri KKRŞ birinciliği ile KKTC Şampiyonluğunu ilan etmiş oldular. Yarış öncesi şampiyonada ikinci olan MRB Racing Team’den Rauf Denktaş-Mehmet Mişon yarışı tamamlayamazken, yine MRB Racing Team pilotları Sadık Bilgimer-Mustafa Kandır ikilisi ilk günü ikinci olarak, Selen Bilgimer-Alkan Pala ikilisi ise günü üçüncü olarak tamamladılar. Vural Vurur-Turgut Albayrak ikilisi dördüncü, Halil Mulla-Mehmet Çağla ikilisi beşinci ve Nethouse Rally Team’den Mehmet Kamiloğlu-Ahmet Özerdem ikilisi yarışı altıncı olarak tamamladılar.

Cevdet Alptürk – Mustafa Yücener ikilisi ayrıca Kocaeli Rallisinde başarı elde ederek genel klasman üçüncülüğünü kazandılar. Türkiye Ralli Şampiyonası’nda yarışan Bora Manyera-Cem Çerkez ikilisi ise ralliyi dördüncü olarak tamamladılar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı