KKTC MotorSporlarKKTC OFF-ROAD

Cem Aytaç kazandı, Ahmet Baştaş 2019 Şampiyonu

Kyrenia Offroad Derneği tarafından organize edilen 3 yarışlık Offroad Ralli-Sprint Şampiyonası’nın son yarışı 30 Kasım 2019 Cumartesi günü Fota bölgesinde hazırlanan etapta yapıldı. Yarışı eski ralli şampiyonu Cem Aytaç, Ramadan Uzun’un co-pilotluğunda kazanırken, Ahmet Baştaş-Doğa Koyuncu ikilisi 2019 şampiyonu olmayı başardı.

Kyrenia Offroad Derneğinin 2019 sezonu içerisinde Ralli-Raid organizasyonlarının yanı sıra organize etmeyi planladığı Offroad Ralli Sprint Şampiyonası’nın üçüncü ve son yarışı 30 Kasım 2019 Cumartesi günü Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun himayelerinde, Fota bölgesinde hazırlanan yaklaşık 5 kilometrelik etapta gerçekleştirdi.

Güven Sigorta’nın da katkılarıyla yapılan yarışta 17 ekip mücadele etti. Ekipler biri antrenman olmak üzere etabı toplam 4 kez geçtiler. Start seremonisi, servis alanı ve ödül töreninin Dağyolu Spor Kulübü’nde yapılan organizasyonun otomobil kategorisinde eski ralli şampiyonu Cem Aytaç, Ramadan Uzun’un co-pilotluğunda birinci olmayı başarırken, ikinci olan Ahmet Baştaş-Doğa Koyuncu ikilisi 2019 Offroad Ralli-Sprint Şampiyonu olmayı başardı. Üçüncü olarak podyuma çıkmayı başaran ekip ise Niyazi Bedel-Mustafa Şendil ikilisiydi.

Cem Aytaç-Ramadan Uzun ikilisi ayrıca sınıf T2 birincisi de oldular. Sınıf T2’de onları takip eden ekip Ahmet Esendağlı-Veli Esendağlı ikilisi olurken üçüncü olan ekip Serkan Bolkaner-Ömer İlhan Sayar ikilisi oldu. Sınıf T3’de birinci Ahmet Baştaş-Doğa Koyuncu ikilisi olurken ikinci Niyazi Bedel-Mustafa Şendil ikilisi ve üçüncü Soyer Arseven-Yusuf Tayfur ikilisi oldu. Sınıf T1 birincisi Hüda Hüdan-Hasan Reyhan ikilisi oldu. Onları takip eden ekip, baba-kız yarışan Orhun Mevlit-Çise Mevlit ikilisi oldu.

SSV kategorisinde yarışan Edim Macila-Güner Şevketoğlu ikilisi günün en iyi derecelerine imza atarak hem günün SSV birincisi hem de sezonun şampiyonu oldular. Takımlarda da büyük çekişmenin yaşandığı yarış sonunda SRC Racing Team birinci, Baştaşlar Racing Team ikinci, Zubi Racing Team üçüncü oldu. Kadın Co-pilotlarda birinci Orhun Mevlit’in co-pilotu Çise Mevlit, ikinci ise Ahmet Çelebioğlu’nun co-pilotu Şenay Çelebioğlu oldu. Yarış sonunda yapılan ödül töreninde dereceye girenlere ödüllerini KYOFF Başkanı Zühtü Cumalıgil, KKOK Başkanı Zeki Topcu ve KYOFF yöneticileri takdim etti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı