KKTC KLASİK OTOMOBİL

Çakal-Kasapoğlu ikilisi kazandı, Kelebek çifti Şampiyon oldu

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği (KTKOD), 2016 sezonu içn planladığı ralli organizasyonlarını, 22-23 Ekim 2016 tarihlerinde gerçekleştirdiği Bosphore Card Klasik Otomobil Rallisi ile tamamladı.

İlk kez geçtiğimiz sezon yapılan ve bu sezon ikincisi organize edilen Bosphore Card Klasik Otomobil Rallisi, 22-23 Ekim 2016 Tarihlerinde yapıldı. Sezonun en büyük rallisi olan ve katsayısı en yüksek olan yarış sonunda ilk sırada Osman Çakal – Osman Kasapoğlu ikilisi yer alırken, sezonu Ali Kelebek – Pembe Kelebek ikilisi şampiyon olarak tamamlamayı başardı.

Lefkoşa Golden Tulip Hotel önünden 22 Ekim 2016 günü başlayan zorlu yarışta ekipler sırasıyla; Beyköy, Yeniceköy, Sütlüce, Mutluyaka, İskele, Kantara, Mersinlik, Kaplıca, Tatlısu, Balalan ve Ziyamet güzergahından sonra yedi etabın geçildiği ilk günü Yeni Erenköy’de bulunan Malibu Hotel’de tamamladılar.Her sene olduğu gibi yine konaklama yapılan hotel’de karaoke yarışması yapılırken Ecem Bıçak karaokenin birincisi olmayı başardı.

23 Ekim 2016 Pazar sabahı kahvaltı sonrası ikinci ayak için yola koyulan ekipler Yeni Erenköy, Yeşilköy, Kumyalı ve son etap olan Ergazi, Kilitkaya güzergahını geçip Büyükkonuk’ta bulunan Fatti Aba restaurant’ta finişe ulaştılar.

Yılın son yarışından Çakal-Kasapoğlu ikilisi galip çıktı

11 sabit hız testini geçildiği, 37 hız değişiminin olduğu ve toplamı 230 kilometre olan 3.25 katsayılık sezonun en büyük yarışını 1960 model Morris Oxford ile yarışan Osman Çakal – Osman Kasapoğlu ikilisi kazanmayı başardı. 1979 model Mercedes SL 450 ile yarışan Ali – Pembe Kelebek çifti ikinci olurken topladıkları puanlarla sezonu şampiyon olarak tamamlamayı başaran ekip oldular. Yarışın üçüncüsü ise 1960 model Volkswagen beetle ile yarışan İsmet – Ayşe Tufan ikilisi oldu.

Ödül töreni Golden Tulip Hotel’de yapıldı

Yarış sonunda dereceler açıklanmazken 24 Ekim 2016 Pazartesi akşamı Lefkoşa Golden Tulip Hotel’de yapılan kokteyl ile dereceye girenlere kupaları takdim edildi. KTKOD Başkanı İnanç Babaliki’nin konuşması ile başlayan Ödül Töreninde dereceye girenlere ödüllerini Bosphore Card Genel Müdürü Sedat Erbaş, Golden Tulip Organizasyon Müdürü Fazilet Dönmezoğlu, Bosphore Card Satış ve Pazarlama Müdürü Mürvet Yerli, Bosphore Lounge Müdürü Burcu Gümüş ve Spor Dairesi Piyangolar Birimi Müdürü Tigin kişmir Takdim Etti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı