TOSFEDTürkiye Motor Sporları

Bitci Racing, Türkiye Pist Şampiyonası’nda liderliğini sürdürdü

24-25 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen AVİS Türkiye Pist Şampiyonası’nın üçüncü ayak yarışlarından dört kupa ile dönen Bitci Racing takımı, pilotlar ve takımlar şampiyonluğunun en güçlü adayı.


24-25 Eylül 2022 tarihleri arasında, İzmir Ülkü Park Yarış Pisti’nde gerçekleştirilen AVİS Türkiye Pist Şampiyonası üçüncü ayak yarışları izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Bitci Racing’in dört pilotu ile start aldığı hafta sonu, Cuma günü yapılan test seansları ile başladı.

Genç yetenek Zekai Özen yine podyumdaydı
4 kez Türkiye Karting Şampiyonu ünvanı sahibi genç yetenek Zekai Özen, şampiyonada ikinci kez start aldı. İzmir pistindeki ilk hafta sonunda sürekli geliştirdiği tur zamanları ile alkış toplayan Özen, Pazar günü yapılan ikinci yarışta elde ettiği önemli ikincilik ile takım yöneticilerinin güvenini haklı çıkarttı.

Şampiyon zirveyi kimseye bırakmadı
Önceki sezonun Maxi Grup şampiyonu Turgut Konukoğlu, geçtiğimiz haftalarda İtalya’da yükselen grafiğini devam ettirdi ve sıralama seanslarında elde ettiği derece ile pole pozisyonunun sahibi oldu. Her iki yarışı zirvede bitiren başarılı pilot, açık ara şampiyonluğun en güçlü adayı olmaya devam etti.

Barkın Pınar değerli puanlar kazandı
Takımın diğer sporcusu Barkın Pınar Cumartesi günü yapılan ilk yarışta elde ettiği ikincilik ile değerli puanlar kazandı. Pazar günkü ikinci yarışın ortalarına kadar lider pozisyonunda olan Pınar, debriyaj sisteminde oluşan teknik bir sorun nedeni ile temposunu düşürmek zorunda kalmasına rağmen yarışı dördüncü olarak bitirmeyi başardı.

Seda’yı duygulandıran sürpriz
Şampiyonanın ve takımın tek kadın pilotu Seda Kaçan ise Bitci Racing’in tüm üyeleri tarafından kendisi için destek mesajları ve desenlerle süslenen yarış lastikleri sürprizi ile duygusal anlar yaşadı. Bu güzel an tribünlerdeki izleyiciler tarafından da alkışla karşılandı. Elde ettiği altıncılık ve beşincilik ile deneyim kazanmaya devam eden Kaçan, yine hafta sonunun en çok ilgi ve destek gören sporcusu oldu.

Takımlar şampiyonasında liderliğini devam ettiren Bitci Racing, Türkiye’de bir sonraki startını 22-23 Ekim 2022 tarihleri arasında Körfez Yarış Pistinde koşulacak olan Türkiye Pist Şampiyonası 5’inci ayak yarışlarında alacak.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı