DiğerUluslararası Motorsporları

Bakkerud uzun bir aradan sonra Kanada’da kazandı

FIA Dünya Rallikros Şampiyonası’nda sezonun yedinci yarışı Kanada’da yapıldı. Yarışı kazanan RX Cartel takımından Andreas Bakkerud oldu.

Yarışa ilk cepten başlayan Andreas Bakkerud, kalkışta yavaş kalsa da ilk virajı önde dönmeyi başardı. Bir daha ardına bakmayan Bakkerud, beşinci turda joker turunu attı ve damalı bayrağı ilk sırada görmeyi başardı. 2016 Arjantin yarışından sonra ilk zaferini elde eden Bakkerud, sezonun tamamlanmasına 3 yarış kala şampiyonada Hansen kardeşlerin arasına girdi ve şampiyonluk şansını arttırdı.

Yarışa dördüncü cepten başlayan ve kalkışta üç, ilk virajda ise ikinci sıraya çıkan Stard pilotu Janis Baumanis, yarış boyunca Bakkerud’u takip etse de geçiş fırsatı bulamadı ve ikinci oldu. Arka tarafta büyük çekişme yaşandı. GRX Taneco pilotu Timur Timerzyanov ikinci başladığı yarışın ilk virajında üçüncü sıraya geriledi. İlk turda jokere giren Timerzyanov,  sorun yaşayarak son sıraya düşmesine rağmen iki rakibinin kaza yapmasıyla üçüncü sıraya çıktı.

GC Kompetition pilotu Guerlain Chicherit dördüncü olurken, damalı bayrağı beşinci sırada gören fakat Marklund ile kazasından suçlu bulunan Kevin Hansen diskalifiye edildi. Böylece beşinci GC Kompetition takımından Anton Marklund oldu.

Sezonun sekizinci yarışı 31 Ağustos 2019 – 1 Eylül 2019 tarihleri arasında Fransa’da yapılacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı