TOSFEDTürkiye Motor Sporları

Ayhancan Fransa’da podyumda

Avrupa pistlerinde Türkiye’yi başarıyla temsil eden milli sporcu Ayhancan Güven, 8-9 Haziran 2019 tarihleri arasında İtalya Misano pistinde koşulan Porsche Carrera Cup Fransa serisi beşinci ve altıncı yarışlarını podyumda tamamlayarak şampiyona liderliğini sürdürdü.

TC Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto ve TOSFED desteğinde Avrupa’da Türkiye’yi temsil eden Ayhancan Güven, 8-9 Haziran 2019 tarihleri arasında Misano’da yapılan serinin beşinci ve altıncı yarışlarında üçüncü ve ikinci olarak aldığı puanlarla şampiyona liderliğini sürdürdü.

Güven yarışın ardından “Araç ayarlarıyla boğuştuğumuz hafta sonunu değerli puanlar alarak ve iki podyumla tamamladık. Fransa şampiyonasında sezonun tam ortasına geldik ve 104 puanla lideriz. Şimdi Fransa şampiyonasına ara verip, 30 puan ile ikinci sırada yer aldığım Porsche Mobil1 Super Cup’a odaklanma zamanı.” açıklamasını yaptı.

Genç sporcu,28-30 Haziran 2019 tarihleri arasında Avusturya Red Bull Ring pistinde koşulacak olan Porsche Mobil1 Super Cup 3.ayak yarışında yeniden direksiyon başına geçecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı