WRC

Avustralya’da ilk gün Mikkelsen lider

2016 Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezonun son rallisi Avustralya Rallisi’ne Volkswagen pilotu Andreas Mikkelsen hızlı başladı. 11 etabın geçildiği rallinin ilk gününde lider Mikkselsen oldu.

Toplamda 23 etabın geçileceği Avustralya Rallisi’nin 11 etaplık ilk gününde 5 etap zaferi elde eden Volkswagen pilotu Andreas Mikkselsen ilk günü lider tamamlamayı başardı. Şampiyona ikinciliği için yarışan Mikkselsen, şampiyonluğunu daha once garantileyen takım arkadaşı Sebastien Ogier’in 15.4 saniye önünde günü lider tamamladı. Gün sonunda konuşan Mikkelsen, “şampiyona ikinciliğini istiyoruz. Bu nedenle yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Etaplara ilk çıkan ekipler için zorlayıcı olan Avustralya etapları üçüncü sırada start alan Mikkelsen için avantaj olmasa da, şampiyona ikinciliği için yarıştığı ve ikinci sırada start alan Hyundai pilotu Thierry Neuville ve 15.4 saniye arkasında olan, etabı ilk süpüren yarışmacı, Ogier’e göre avantaj elde etti. Günün ilk bölümünde sekizinci sıraya kadar gerileyen Ogier, etapların daha temiz olduğu ikinci geçilişlerinde hızlandı ve dört etap zaferiyle ikinci sıraya kadar yükselmeyi başardı.

Hyundai i20 ile Neuville üçüncü, yine Hyundai’den Haydon Paddon dördüncü, M-Sport pilotları Mads Ostberg ve Eric Camilli sırasıyla beş ve altıncı, bir diğer Hyundai pilotu Dani Sordo yedinci, Dmack pilotu Ott Tanak sekizinci ve WRC2 pilotu Esapekka Lappi dokuzuncu sırada günü tamamladı. Ilk 10’u tamamlayan isim ise Lorenzo Bertelli oldu. Ilk günün şanssız ismi Volkswagen’den Jari Matti LAtvala oldu. Günün ilk etabında köprüye çarpan Latvala çok zaman kaybetti ve ilk günü 16’ncı sırada tamamladı.

Rallinin en uzun günü olan ikinci gününde ekipler biri iki defa geçilecek olan 50.8 kilometrelik Nambucca etabı olmak üzere toplam yedi etap geçip günü tamamlayacaklar.

avustralya-da-ilk-gun-mikkelsen-lider1

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı