FORMULA 1Uluslararası Motorsporları

Avustralya Grand Prix’i iptal edildi

Formula 1 takımlarının Formula 1 yönetimi ve FIA yetkilileri ile yaptıkları toplantıların ardından 15 Mart 2020 Pazar günü yapılması planlanan, sezonun açılış yarışı olan Avustralya Grand Prix’i iptal edildi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü nedeniyle günümüzde birçok etkinlik, birçok spor karşılaşmaları ve birçok yarış sekteye uğrarken Formula 1 de nasibini aldı. Mclaren takımında bir personelde virüs testi pozitif çıkınca Mclaren takımı yarıştan çekildiğini açıkladı.

McLaren çalışanının virüsten etkilenmesinin ardından Formula 1 takım patronları bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptılar ve çoğunluk yarışın iptal edilmesi gerektiği yönünde görüş bildirdi. Organizatörler ise yarışın yapılmasını istedi. Daha sonra yapılan Formula 1 yönetimi, FIA yetkilileri ve takımların toplantısından ise iptal etme kararı çıktı.

Daha önce Çin Grand Prix’inin ertelendiği açıklamasının ardından Avustralya Grand Prix’inin de iptal edilmesiyle F1 Corona Virüsünden nasibini almış oldu. Sezonun ikinci yarışı Bahreyn’de 22 Mart tarihinde, üçüncü yarışı Vietnam’ın ise 5 Nisan’da yapılması planlanmıştı fakat o yarışların da akıbeti şu an için belirlenmedi. Bahreyn ve Vietnam Grand Prix’inin de iptal edilme olasılığının yüksek olduğu konuşuluyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı