KKTC MotorSporlarKKTC OFF-ROAD

“Attack” için hazırlıklar tamam!

Kyrenia Offroad Derneği’nin organize ettiği “2020 Offroad Ralli-Raid Şampiyonası”, 27 Haziran 2020 Cumartesi günü “Cyprus Offroad Attack 2020” yarışı ile başlıyor. Yarışın yapılacağı bölge ve kayıt listesi açıklandı.

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, Spor Dairesi ve Tayf Ltd.’in destekleriyle organize edilen KKTC Offroad Ralli-Raid Şampiyonası 27 Haziran 2020 Cumartesi günü Geçitkale bölgesinde yapılıyor. Kyrenia Offroad Derneği’nin (KYOFF) organize ettiği sezonun ilk yarışı Baja formatında, Cyprus Offroad Attack yarışı olacak. Yarışta sportif direktörlüğü Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü yapacak. Format gereği yarışın etapları gizli tutuluyor. Yarışçılar başlangıç noktasında alacakları yol notları ile gidecekleri güzergâhı öğreniyor. Fakat seyircilerin yarışı takip edebilmeleri için ve ekiplerin servis alabilmeleri için yarışın bölgesinin Geçitkale bölgesindeki ormanlık alanın olacağı açıklandı. Start saati 11.00 olarak açıklanan yarışın ilk etabı 11.10’da, ikinci etabı 13.00’de, üçüncü etabı 15.00’de ve son etabı 16.50’de başlayacak.

26 ekip yarışacak
Geçitkale-İskele yolu üzerinde Petrol istasyonu yanının servis alanı olarak kullanılacağı yarışta biri 23, diğeri 26 kilometre uzunluğunda iki etap hazırlandı. Bu iki etap birer kez düz, birer kez de ters geçilecek. Böylece toplam 98 kilometre olan 4 etapta mücadele verilecek. Geçmiş Cyprus Offroad Attack yarışlarına göre bu yarışın formatı baja olarak hazırlandı ve ekipler kapalı etaplarda yol notlarıyla hız limiti olmadan yarışacaklar. Ralli ve Raid kategorilerinde kayıtlar yapılırken toplamda 26 ekip yarışa kayıt oldu. Yarışa kayıt yaptıran toplam 15 ralli ekibi zaman karşı, toplam 11 raid ekibi ise verilen ortalama sürate göre yol notu ile finişe ulaşmaya çalışacak.

Ek Yönetmelik için tıklayınız..

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı