Uluslararası MotorsporlarıWRC

Atina’da açılış etabını Ogier kazandı

Dünya Ralli Şampiyonası’nda (WRC) 2021 sezonunun 9’uncu yarışı olan Yunanistan Rallisi yapılan seremoni ile başladı. Törenin ardından yapılan yaklaşık 1 kilometrelik seyirci özel etabını Toyota pilotu Sebastien Ogier kazandı.

9 Eylül 2021 Perşembe akşamı, binlerce seyircinin doldurduğu Atina’nın İkonik Akropolis Kalesi önünde yapılan seremoni ile başlayan rallide Toyota pilotu Sebastien Ogier, Syntagma Meydanı çevresinde hazırlanan yaklaşık 1 kilometrelik şehir içi seyirci özel etabını kazanarak ralliye lider başladı.

Şampiyona lideri Ogier 51,5 saniyelik derecesiyle liderliği alırken, Toyota pilotları ilk üç sırayı kapattı. Elfyn Evans Ogier’den sadece 0,6 saniye yavaş kalırken, üçüncü sıradaki Kalle Rovanpera da Evans’tan sadece 0,2 saniye yavaş kaldı.

2013 yılından sonra ilk kez yapılan Yunanistan Rallisi’nde Hyundai pilotları da art arda sıralandı. Hyundai üçlüsüne Thierry Neuville öncülük etti. Onu sırasıyla Dani Sordo ve Ott Tanak takip etti. İlk 10 sırayı destek kategori pilotları tamamladı. WRC2’den Andreas Mikkelsen ve Mads Ostberg aynı dereceyi elde ederek yedi ve sekizinci olurken, WRC3 pilotları Kajetan Kajetanowicz ve Geord Linnamae de aynı dereceyi yaparak dokuz ve onuncu oldular.

Rallinin ilk uzun günü olan 10 Eylül 2021 Cuma günü ekipler biri iki kez olmak üzere 4 farklı etabı geçecekler. Toplam 90 kilometrelik özel etap mesafesinin ardından ilk uzun gün tamamlanacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı