WRC

Arjantin’de açılışı Neuville yaptı

Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezonun beşinci yarışı olan Arjantin Rallisi, geçilen açılış etabıyla başladı. Villa Carlos Paz sokaklarında yapılan özel seyirci etabında liderliği Thierry Neuville aldı.

Arjantin Rallisi, 26 Nisan 2018 Perşembe akşamı Villa Carlos Paz şehrinde geçilen 1.9 kilometrelik özel seyirci etabı ile başladı. Hyundai pilotu Thierry Neuville elde ettiği 1 dakika 54.1 saniyelik derecesiyle liderliği almayı başardı. Toyota pilotu Ott Tanak’ın 0.3 saniye önünde yer alan Neuville rallinin ilk lideri oldu.

Yaklaşık 2 saniye içerisinde 10 pilotun yer aldığı rallinin açılış etabında şampiyona lideri, M-Sport Ford pilotu, Sebastien Ogier Tanak’ın 0.1 saniye ardında üçüncü oldu. yine 0.1 saniye farkla Andreas Mikkelsen dördüncü sırada yer alırken onu 0.2 saniye farkla Kris Meeke ve Esapekka Lappi takip etti.

Teemu Suninen yedinci, Dani Sordo sekizinci ve Jari Matti Latvala dokuzuncu sırada yer alırken ilk 10’u tamamlayan isim Elfyn Evans oldu. etap sonrası 1o’uncu sırada yer alan Craig Breen, zaman kontrol noktasına geç gittiği için 10 saniye ceza aldı ve 24’üncü sıraya geriledi.

Rallinin ilk uzun günü olan 27 Nisan 2018 Cuma günü ekipler yaklaşık 75 kilometrelik 3 etabı içeren aynı kısmı iki kez geçecekler. İki kısım arasında ise yaklaşık 6 kilometrelik Fernet Branca özel etabı geçilecek. Rallinin ilk uzun günü olan Cuma günü aynı zamanda 155 kilometre ile en uzun günü olacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı