KKTC TIRMANMA RALLİ

Ardahan’da Tırmanıyoruz

KKTC 2014 Yıldıray Debreli Tırmanma Şampiyonası’nın 3’üncü ayağı Çelikkaya Motors yarışı, 22 Haziran Pazar günü Ardahan – Mersinlik arasındaki yolda yapılıyor.

5 yarışlık 2014 Tırmanma şampiyonasının, Kaplıca – Kantara arasında yapılan ilk yarışı ve Boğaz – St.Hilarion arasında yapılan ikinci yarışından sonra bu kez Ardahan – Mersinlik arasındaki yolda yapılıyor.

Çelikkaya Motors sponsorluğunda yapılacak sezonun 3’üncü yarışının ardından 3 aylık yaz arasına girecek olan şampiyona, Eylül ayında devam edecek. Uzun bir ara öncesi yapılacak olan bu yarışa ilginin büyük olması bekleniyor.

18 Haziran Çarşamba akşamı 20:00’da KKTOK lokalinde alınacak kayıtların 25 yarışmacıyı bulması bekleniyor. Beşparmak köyünde geçtiğimiz sene yapılan yarışı kazanan Ömer Yıldız’ın da yarışa kayıt yaptırmasının beklendiği, KKTOK Tırmanma komitesinden alınan bilgiler arasında.

Geçtiğimiz sene kullanılan etaptan farklı olarak, bu sene start yaklaşık 1 kilometre daha aşağıya alınarak, geçtiğimiz sene etabın ortalarında bulunan mersinlik kavşağı, servis alanı olarak kullanılacak. Havaların ısınmasıyla 22 haziran Pazar günü yapılacak yarışın başlama saati 14:00 olarak belirlendi.

ardahan-celikkaya-harita

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı