KKTC TIRMANMA RALLİ

Ardahan’da podyumun zirvesi Koyuncu’nun

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun Şeker Sigorta katkılarıyla düzenlemiş olduğu, 2018 Kuzey Kıbrıs Tırmanma Şampiyonası ikinci yarışı, Ardahan’da yapıldı. Yarışı Doğa koyuncu kazandı.

Ardahan köyünün eşsiz dağ manzarası ve güneşli havası eşliğinde bölge halkının ve yarış severlerin desteği ve takibi içerisinde gerçekleşen sezonun ikinci tırmnma yarışını Mazda RX7 aracıyla Doğa Koyuncu kazandı. İlk hakkında 1 dakika 18.7 saniyelik derece elde eden Koyuncu, ikinci hakkını tamamlayamasa da zirvede yer almayı başardı. Koyuncu ayrıca E4 sınıfında da ilk sıradaki isim oldu.

Mitsubishi Lancer Evo6 araçlarıyla yarışan Mehmet Çocuk-Ahmet Akbıçak ikilisi ise 1 kez start aldıkları yarışta elde ettikleri 1 dakika 23.5 saniyelik dereceleri ile ikinci oldular. İkili E2 sınıfının birincisi olmayı başardı. Mitsubishi Lancer Evo7 ile yarışan Hasan Reyhan ise 0.9 saniye farkla genel klasmanda üçüncü, E2 sınıfında ise ikinci oldu.

Motul’un katkıları ile gerçekleşen yarışta; Sınıf E1’de birinci Hasan Yücebaş, Sınıf E3’de birinci Kemal Topçuoğlu-Orçun Yırık ikilisi, Sınıf S2’de Grigoris Arygrou-Methoidis Arygrou ikilisi ve Sınıf T1’de Hüda Hüdan-Ahmet Buzlukçuoğlu ikilisi birinci olurken, Kadın co-pilotlarda birinci İzem Özvurulmuş  oldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı