KKTC OFF-ROAD

Afrodisia’da finale doğru

Kyrenia Off Raod Derneği (KYOFF) tarafından organize edilen “Magic Touch Afrodisia Cyprus Rally-Raid 2017”de ikinci gün tamamlandı. Final öncesi rallide Macila-Gürsesler ikilisi, raidde ise Gören-Dedeoğlu ikilisi liderliğe yükseldi.

Ülkemizin en büyük ve en zorlu motorsporları organizasyonlarından biri olan Afrodisia Rally-Raid’de geçilen üç uzun etabın ardından ikinci gün tamamlandı. Lapta gençlik kampından başlayan büyük maceranın ikinci gününde ekipler ilk olarak Kozan-Geçitköy-Akdeniz üzerinden 53 kilometrelik “Sur” etabını geçtiler. Daha sonra Akdeniz-Kılıçarslan-İkidere-Kalkanlı üzerinden 47 kilometrelik “Kralın Toprakları” etabının geçilmesinin ardından ekipler günün son etabı olan 30 kilometrelik “Yüksek Bahçe” etabını Kalkanlı-Akdeniz-Güzelyurt üzerinden geçtiler ve Lapta Gençlik Kampı’nda günü tamamladılar.

İki kategori üzerinden yapılan yarışın Ralli kategorisinde 11 ekip kamp alanına ulaşmayı başarırken, güzergah ve hız cezalarının eklenmediği resmi olmayan derecelere göre ikinci günü, Göksel Macila-Doğu Gürsesler ikilisi ilk sırada tamamladı. Zühtü Cumalıgil-Eraslan Ergün ikilisi ikinci sıraya yükselmeyi başarırken, Musa Ersoy-Kader Hacıabitoğlu ikilisi ise üçüncü sırada günü tamamladı. İlk gün sonunda mekanik arıza ile yarıştan çekilen Enver Özbirim-Ali İnce ikilisine, ikinci gün yaşadıkları mekanik arıza ile Argun Çağıl-Mazhar Ünal ikilisi de eklendi. Yükselişini sürdüren Niyazi Bedel-Hasan Güney ikilisi dördüncü sıraya yerleşirken, ilk günün resmi derecelerine göre ikinci sırada yer alan Orhun Mevlit-Turgut Barış ikilisi ikinci gün sonunda yaşadıkları sorunlar ile beşinci sıraya geriledi. Serkan Bolçocuk-Mehmet Kasımoğlu ikilisi altıncı sırada yer alırken, Cem Aytaç-Hasan Uzun ikilisi yedinci oldu. Onları Cemal Arsal-Ahmet Buzlukcuoğlu ikilisi takip ederken, iyi giderken mekanik arıza yaşayan ve gerilere düşen Yusuf Hüdan-Hasan Reyhan ikilisi günü dokuzuncu sırada tamamladı. Şansı bu yarışta yaver gitmeyen Ömer Yıldız-Levent Sönmez ikilisi 10’uncu sırada yer alırken, bir diğer şansız ekip Halim Kahveciler-Ramadan Uzun ikilisi 11’inci sırada kaldı.

9 ekibin mücadele ettiği raid kategorisinde ise yine resmi olmayan derecelere göre Atilla Gören-Devrim Dedeoğlu ikilisi ilk sırada yer aldı. Mehmet Akkılıç-Rıdvan Bayraktaroğlu ikilisi ikinci olurken, ilk günün lideri Gökhan Onurlu-Ramadan Kıral ikilisi üçüncü sırada yer aldı. Çok çekişmeli bir mücadeleye sahne olan Raid kategorisinde final günü nefesleri kesecek.

Sportif direktörlüğünü Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün yaptığı yarışın son günü 15 Ekim 2017 Pazar günü ekipler 81 kilometrelik “Magic Touch Ejderha Kayası” etabını geçecekler. Yarışma formatı gereği etap güzergahları açıklanmazken, seyircilerin 09.00’dan itibaren Koruçam-Sadrazamköy anayolu üzerinden yarışı takip edebilecekleri açıklandı. Yarışın ödül töreni ise 17.30’da Girne Magic Touch önünde yapılacak.

Ralli Geçici Neticeler:
 

Raid Geçici Neticeler:

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı