KKTC OFF-ROAD

Afrodisia Rally-Raid Ada’nın Kuzeyini Dolaşacak

12-14 Aralık 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “1.Afrodisia Rally-Raid” yarışı, Girne bölgesinden başlayacak. Beşparmak dağları, Akdeniz, Güzelyurt, Mağusa bölgelerini kapsayacak olan ve toplamda yaklaşık 300 kilometre uzunluğundaki etaplar aşılarak Lefkoşa’da sona erecek.

Kyrenia Off-road Team’in organize ettiği ve Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü’nün (KKOK) sportif direktörülüğünü üstlendiği, “1.Afrodisia Rally-Raid” yarışı, Rallilerden farklı olarak arazi şartlarında yarışabilecek araçların katılabildiği ve yarışmacıların yön bulma konusundaki yeteneklerini sınayacak.

Afrodisia Rally Raid organizasyonuna iki ayrı sınıfta katılımcı kabul ediliyor. Rally sınıfında katılan yarışçılar, etapların belli kısımlarında zamana karşı yarışma fırsatı bulacak ve bu etapların toplam kat edilme süresi üzerinden sıralama yapılacak. Raid sınıfında ise yarışmacıların navigasyon ve yön bulma yetenekleri değerlendirilecek. Sıralama, Finiş noktasına kısa yoldan varma kriteri ile yapılacak.

Kyrenia Off-Road takımından yapılan açıklamaya göre, katılımcılar gün sonu kamplarında tüm yarışmacılar ile aynı ortamı paylaşarak yarış atmosferini de yaşayabilecekler. Tüm Yarışmacılar, 11 ve 12 Aralık ta Lapta bölgesindeki kamp alanında,  13 Aralık akşamı ise Kantara’daki kamp alanında konaklayacaklar.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı