KKTC MotorSporlarKKTC OFF-ROAD

“Afrodisia 2020” hazırlıkları başladı

Kyrenia Offroad Derneği’nin organize ettiği “2020 Offroad Ralli-Raid Şampiyonası”, Covid-19 önlemleri kapsamında tüm yarışların ertelenmesinin ardından “Afrodisia 2020” yarışı ile devam ediyor.

Ağustos ayı sonunda artan yerel vakalar sebebiyle, Sağlık Üst Kurulu’nun tavsiyesi ve Bakanlar Kurulu’nun aldığı kararlar doğrultusunda Eylül ayında yapılması planlanan “Baja North Cyprus 2020” yarışı ertelenmişti. Daha sonra yapılan açıklama ile Motorsporları etkinliklerinin 15 Ekim 2020 itibarıyla, gerekli hijyen tedbirleri alınarak başlayabileceği duyurulmuştu. Böylece, KKTC Offroad Ralli-Raid Şampiyonası organizatörü olan Kyrenia Offroad Derneği (KYOFF), daha önceden açıklanan takviminde, 23-24 Ekim 2020 tarihleri arasında yer alan “Afrodisia 2020” yarışını gerçekleştirme kararı aldı.

Sezonun ikinci Ralli-Raid yarışı olan “Afrodisia 2020”, 23-24 Ekim 2020 tarihleri arasında, bünyesinde “Soydan Bims Trading”, “Soydan Rent a Car”, “Soydan Petrol” ve Soydan Technic” bulunan Soydan Şirketler Grubu ana sponsorluğunda yapılacak. Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, Spor Dairesi, Gençlik Dairesi ve Güven Sigorta’nın da destekleriyle organize edilen yarışın sportif direktörlüğünü Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü yapacak.

23 Ekim 2020 Cuma günü Soydan Petrol önünden başlayacak olan yarışta ekipler hem gündüz, hem de gece etaplar geçecekler. 24 Ekim 2020 Cumartesi günü de ekipler etaplarda verilecek mücadelelerin ardından akşam saatlerinde yine Soydan Petrol önünde finiş görecekler.

2 katsayı üzerinden şampiyonaya puan verecek olan yarışın ralli, raid ve macera kategorilerinde yapılacağı duyurulurken, Ralli ekipleri zaman karşı, raid ekipleri verilen ortalama sürate göre yol notu ile ve macera ekipleri verilen ortalama sürate göre navigasyon ile yarışacak. Yarışın detaylı programının önümüzdeki günlerde açıklanacağı duyurulurken, ertelenen “Baja North Cyprus 2020” yarışının da Kasım ayında yapılacağı açıklandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı