Diğer

9.TransAnatolia’da geri sayım tamamlandı

Dünyanın en zorlu yarışlarından biri olan ve bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan TransAnatolia Rallisi, 24-31 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılıyor.

Türkiye’de 9 yıldır düzenlenen ve dünyanın en zorlu rally raid yarışlarından biri olarak gösterilen TransAnatolia Rallisi Abant’tan 24 Ağustos 2019 Cumartesi günü start alacak ve 2300 kilometrelik zorlu parkurları 1 haftada kat ederek Göbeklitepe tamamlanacak.

20’ye yakın ülkeden 80’in üzerinde katılımcıyla düzenlenecek olan TransAnatolia Rallisi’nde motosiklet, ATV, SSV, 4X4 Otomobil ve kamyon sınıflarında sporcular 7 günde toplam 2bin300 kilometrelik parkuru aşacaklar.

Ekipler ilk gün yarışa Bolu Abant Gölü’nden start alıp Beypazarı, Nallıhan, Gordion ve Haymana parkurunu tamamlayacak. İkinci gün Haymana‘dan başlayıp Tuz Gölü, Sultanhanı, Obruk Gölleri, Mekke ve Acıgöl parkurunu tamamlayacak olan ekipler üçüncü gün Acıgöl‘den Ihlara, Güzelyurt, Nar Gölü ve Kapadokya parkurunu tamamlayacaklar. Dördüncü gün Kapadokya’dan Erciyes, Sultan Sazlığı, Ahır Dağı Yaylaları ve Maraş parkurunu, beşinci gün Maraş’tan Nurhak Dağları, Engizek Dağları ve Nemrut Dağı parkurunu, altıncı gün Nemrut Dağı’ndan Atatürk Barajı ve Mardin parkurunu geçecekler ve yedinci gün Mardin’den Göbeklitepe parkurunu aşacaklar. 2019 yılı TransAnatolia rallisini burada tamamlayacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı