KKTC MotorSporlarKKTC OFF-ROAD

24 Saat Offroad yarışında 24 ekip yarışacak

Kyrenia Offroad Derneği’nin (KYOFF) organize ettiği 24 Saat Offroad Yarışı, 22 Haziran 2019 Cumartesi günü saat 13.00’te başlayacak, 24 saat sonra 23 Haziran 2019 Pazar günü 13.00’te son bulacak.

Başbakanlığa bağlı Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun katkılarıyla Kyrenia Offroad Derneği tarafından Bu yıl beşincisi yapılacak olan 24 Saat Offroad Yarışı, 22 Haziran 2019 Cumartesi günü 13.00’te Girne Kordon boyu Atatürk Büstü önünden başlayacak. 24 saat verilecek mücadelelerin ardından 23 Haziran 2019 Pazar günü yine 13.00’te aynı yerde sona erecek.

KKTC 2019 Offroad Ralli Raid Şampiyonası ikinci yarışı olan “Cyprus 24Hr. Offroad Challenge”de Ralli, Raid ve Macera olmak üzere 3 ana kategori üzerinden mücadeleler olacak ve yaklaşık 500 kilometrelik etaplardan oluşacak.

Kayıt işlemlerinin ve sporcu toplantısının tamamlandığı organizasyona 24 ekip kayıt yaptırdı. Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü tarafından sportif direktörlüğü yapılacak yarışta ekipler araçların bakımları için verilecek servis araları haricinde mola vermeden yarışacak.

Ralli kategorisinde ekipler başlama noktasında verilecek yol notlarıyla hız limitleri dâhilinde en kısa sürede parkuru tamamlamaya çalışacak. Raid kategorisinde ekipler koordinat görevlerine uyarak, en kısa yolu kat ederek bitişe ulaşmaya çalışacak. Macera kategorisinde ise ekipler navigasyonla verilecek güzergâhı yine hız limitleri dâhilinde tamamlamaya çalışacak.

Format gereği parkur gizliliği var
Kyrenia Offroad Derneği KKTC 2019 Offroad Ralli Raid Şampiyonası formatına göre yapılan Cyprus Offroad Attack, Cyprus 24hr. Offroad Challenge ve Afrodisia yarışlarında parkur önceden açıklanmıyor. Yarışçılar gidecekleri güzergahları başlama noktasında alacakları yol kitapçıklarından öğreniyor. Bu sebeple parkur açıklanmadı fakat sitemizden canlı derecelere ve gün arası haberine ulaşabileceksiniz. 22 Haziran 2019 Cumartesi günü 13.00’te Girne Yat Limanı’nda yapılacak seremoni ile başlayacak yarışın gece yapılacak servis ve dinlenme alanı Karşıyaka Anamur Spor Kulübü Sosyal Tesisleri’ne kurulacak. Yarış başladıktan 24 saat sonra, 23 Haziran 2019 Pazar günü yine Girne’de son bulacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı