KKTC OFF-ROAD

24 Saat Offroad hazırlıkları tamamlandı

Kyrenia Off Road Derneği (KYOFF) tarafından bu sene dördüncüsü organize edilen “Gepaz 24hr. Off Road Challenge” hazırlıkları tamamlandı.

Gepaz Yapı Market’in ana sponsorluğunu üstlendiği 24 saat Offroad Yarışı için geri sayım tamamlanmak üzere. Tüm hazırlıklar yapıldı ve ekipler 30 Haziran 2018 Cumartesi günü 13.00’te Girne Kordon boyu Atatürk Büstü önünde yapılacak seremonik startı beklemeye başladı. Bu yıl dördüncüsü yapılacak olan ve format gereği yarışın yapılacağı bölgenin açıklanmadığı 24 Saat Offroad Yarışı, start anında alınacak ilk koordinat noktası ile başlayacak. İlk koordinatın bulunduğu noktada alınacak ikinci koordinat ve bu şekilde 24 saat boyunca yaklaşık 500 kilometrelik 4 etap geçilecek ve yarış Pazar günü 13.00’te aynı yerde yarış sona erecek. Yarışı takip etmek isteyen izleyiciler için bu akşamüzeri, tahmini 16.10’da Balıkesir zıplama olarak bilinen noktaya gidebilecekleri açıklandı.

3 kategoride 19 ekip yarışacak
Ralli, Raid ve Macera olmak üzere 3 ana kategori üzerinden yapılacak yarışta ralli kategorisi, hız limitlerini aşmadan zamana karşı mücadele verirken, raid kategorisi verilecek koordinatlara hız limitleri dâhilinde en kısa yoldan gitmeye çalışacak. Macera kategorisi ise verilecek hedef sürede hızlarını sabitlemeye çalışarak güzergâh dışına çıkmadan finişe ulaşmaya çalışacak. 10 ekip ralli kategorisine, 6 ekip raid kategorisine ve 3 ekip macera kategorisine kayıt yaptırdı.

Gepaz Yapı Market’in ana sponsorluğunda yapılacak yarışa; Topline, North Steel Homes, TPS, Sermet Benli Sigorta Acenteliği, Telsim Vodafone, Capital Radyo, Spor Dairesi, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı katkıda bulunuyor.

Basına tanıtım yapıldı
27 Haziran 2018 Çarşamba günü Eziç Lefkoşa’da yapılan basın toplantısında; Kyrenia Off Road Derneği Başkanı Hakan Denizalp ile yönetim kurulu üyeleri Ramadan Uzun, Soyer Arseven ve Cem Aytaç, yarışmanın ana sponsoru Gepaz Yapı Market direktörü Salih Güllüelli, sponsorlardan Topline direktörü Veysel Kösen, yarışın sportif direktörlüğünü üstlenen Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü Başkanı Zeki Topcu ve Yarışma Direktörü Mehmet Karzaoğlu hazır bulundu. Bu sene dördüncüsü yapılacak yarışla ilgili bilgiler verildi.

KYOFF Başkanı Hakan Denizalp yarışa katkı koyan sponsorlara ve destekçilere teşekkür ederken, Gepaz direktörü Salih Güllüelli güzel bir çalışma yapıldığını takip ettiklerini ve bu organizasyonun parçası olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Söz alan Topline direktörü Veysel Kösen ise güzel bir hafta sonu olmasını dilerken, yarışmacılara da Başarılar diledi. KKOK Başkanı Zeki Topcu ise; “ 5 yıldır sportif direktörlüğünü yaptığımız Rally-Raid yarışmalarının her birinde gerek sportif yönden gerekse teknik yönden çıtayı daha da yukarıları taşımaya çalışıyoruz. Ekip olarak yine çok çalıştık güzel bir organizasyon çıkaracağımıza inanıyorum.” dedi. Yarış direktörü Mehmet Karzaoğlu ise; “Yarışmanın isminin 24 saat olmasına karşın, Organizasyon olarak 50 kişilik bir ekiple 35 saate yakın aktif bir çalışma sergileyeceğiz. Her yarışımızda olduğu gibi yine Kıbrıs’ımızın saklı kalmış güzelliklerini yarışmacılarımızla buluşturmaya çalıştık. Sürprizlerle dolu bir yarışma güzergâhı hazırladık.” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı