KKTC MotorSporlarKKTC OFF-ROAD

24 Saat Offroad başladı

Kyrenia Offroad Derneği’nin (KYOFF) organize ettiği 24 Saat Offroad Yarışı, 22 Haziran Cumartesi günü 13.00’te başladı. Girne Kordonboyu Atatürk Büstü önünde yapılan seremonik start ile 23 ekip start aldı. Yarış, 24 saat sonra 23 Haziran 2019 Pazar günü 13.00’te son bulacak.

Başbakanlığa bağlı Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun katkılarıyla Kyrenia Offroad Derneği tarafından Bu yıl beşincisi organize edilen 24 Saat Offroad Yarışı, 22 Haziran Cumartesi günü 13.00’te Girne Kordon boyu Atatürk Büstü önünden başladı. 24 saat verilecek mücadelelerin ardından 23 Haziran 2019 Pazar günü yine 13.00’te aynı yerde sona erecek.

KKTC 2019 Offroad Ralli Raid Şampiyonası ikinci yarışı olan “Cyprus 24Hr. Offroad Challenge”de Ralli, Raid ve Macera olmak üzere 3 ana kategori üzerinden mücadeleler olacak ve yaklaşık 500 kilometrelik etaplardan oluşacak.  3 Macera, 11 Ralli ve 9 Raid olmak üzere toplam 23 ekip birincilik mücadelesi verecek.

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü tarafından sportif direktörlüğü yapılan yarışta ekipler araçların bakımları için verilecek servis araları haricinde mola vermeden yarışacak. Ralli kategorisinde ekipler başlama noktasında verilecek yol notlarıyla hız limitleri dâhilinde en kısa sürede parkuru tamamlamaya çalışacak. Raid kategorisinde ekipler koordinat görevlerine uyarak, en kısa yolu kat ederek bitişe ulaşmaya çalışacak. Macera kategorisinde ise ekipler navigasyonla verilecek güzergâhı yine hız limitleri dâhilinde tamamlamaya çalışacak.

Kyrenia Offroad Derneği KKTC 2019 Offroad Ralli Raid Şampiyonası formatına göre yapılan Cyprus 24hr. Offroad Challenge yarışında parkur önceden açıklanmıyor. Yarışçılar gidecekleri güzergahları başlama noktasında aldıkları yol kitapçıklarından öğreniyor. Bu sebeple parkur açıklanmadı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı