KKTC DRIFT

2018’de Drift GP hakemleri KKOK’de görev alacak

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü çatısı altında organize edilen 2018 KKTC Drift Şampiyonası çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Yarış tarihleri açıklanırken, sezonun en büyük yeniliği olarak hakem koltuğunda Drift GP hakemlerinin olacağı duyuruldu.

2018 KKTC Drift Şampiyonası için geri sayım sürüyor. 13 Mayıs 2018 Pazar günü ilk yarışın yapılacağı şampiyonada sezon 4 yarıştan oluşacak. Geçtiğimiz yıllarda 5 yarıştan yarışmacıların aldığı en iyi 4 puan hanelerine yazılırken bu sene bu kural kaldırılıyor ve 4 yarışlık bir şampiyona organize ediliyor.

Sezonun ilk yarışının Gazimağusa Tır Parkı’nda yapılacağı açıklanırken, sezonun iki yarışının Lefkoşa’da, iki yarışının da Gazimağusa’da yapılacağı açıklandı. 13 Mayıs’ta yapılacak ilk yarışın ardından 10 Haziran, 14 Ekim ve 11 Kasım’da yapılacak yarışlarla sezon tamamlanacak. Sezonun diğer üç yarışı için Cemsa Sporting Center, Lefkoşa Atatürk Stadyumu Park Yeri ve Gazimağusa Glapsides bölgesinin düşünüldüğü duyuruldu.

Sezonun en dikkat çekici yeniliği ise Avrupa Drift Şampiyonası, Drift GP hakemleri ile anlaşılmış olması. Drift GP’nin organizatörlüğünü yürüten Niall Gunn ve hakemliğini yürüten Olaf Commijs ile Antanas Kyguolis 4 yarışta da hakem kulesinde yerlerini alacaklar.

Şampiyonanın genel kuralları ile ilgili detaylı bilgilerin ise önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı