KKTC KLASİK OTOMOBİLKKTC MotorSporlar

10.Cumhuriyet Klasik Otomobil Gezisi yapıldı

Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü, 22 Kasım Pazar günü, KKTC’nin 37’inci kuruluş yıldönümü kutlama etkinlikleri kapsamında 2011 yılından beri ralli şeklinde yaptığı cumhuriyet etkinliğini bu yıl gezi şeklinde yaptı.

10.Cumhuriyet Klasik Otomobil Gezisi, Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Tanıtma Dairesi himayelerinde 22 Kasım 2020 Pazar günü gerçekleştirildi.

Saat 11.30’da, KKTC Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı önünde toplanan klasikçiler saat 12.00’de hareket ederek konvoy halinde Gazimağusa’da Tarihi Namık Kemal Meydanı’na giderek klasiklerini sergilediler. Oradaki kahve molası sonrasında yine konvoy halinde Yeni İskele’deki Osman Ağa Kültür Evi’ne gidildi ve final yemeği yendi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve eşi Sibel Tatar’ın da katıldığı yemek öncesinde Cumhurbaşkanı Tatar ve Kulüp Başkanı Simavi Aşık birer konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Tatar, Kuzey Kıbrıs Klasik ve Spor Otomobil Kulübü’nün organize etmiş olduğu ulusal ve uluslararası etkinlikleri yakından takip ettiğini belirtti. Kulübün yurtdışında katıldıkları uluslararası etkinliklerde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin sesinin duyurulmasına koymuş olduğu katkının önemini vurgulayan Tatar, kulübün yöneticilerine ve üyelerine teşekkür etti.

Aşık da Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl yurt dışından klasikçileri davet etmediklerini, aynı sebepten etkinliği ralli değil gezi şeklinde organize ettiklerini belirtti. Aşık himayelerinden dolayı Tanıtma Dairesi Müdürü Fatma Demirel’e ve yemeğe katıldıkları için Cumhurbaşkanı’na ve eşine teşekkür etti. 50 civarında klasik otomobilin katıldığı etkinlik yenilen yemekten sonra sona erdi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı