DiğerKKTC MotorSporlarKKTC RALLİ

Sezon, ortak organizasyonla başlayacak

Daha önce açıklanan takvime göre 18 Nisan’da yapılması planlanan KKTOK Ralli Sprint ve KITMOK Enduro yarışı, tek organizasyonla, 17 Nisan’da yapılması gündemde.

Kulüplerimizin açıkladıkları 2021 taslak takvimde ilk sırada Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun (KKTOK) organize edeceği 2021 KKTC Ralli Sprint Şampiyonası ilk yarışı ve Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu’nun (KITMOK) organize edeceği Enduro yarışı vardı. 18 Nisan 2021 Pazar günü gerçekleştirmeyi planladıkları sezonun ilk yarışı için iki kurumun başkanı Tigin Kişmir ve İbrahim Önderoğlu bir araya gelerek bu organizasyonu aynı bölgede, tek organizasyonla gerçekleştirme konusunda fikir birliğine varmışlardı.

Bakanlar Kurulu’nun, 9 Nisan 2021 Cuma günü yapılan toplantısında alınan ‘Pazar günleri sokağa çıkma yasağının devamı’ kararı ve ayrıca ‘Temassız, bireysel ve açık alanlarda yapılan spor faaliyetlerinin ve antrenmanlarının devam etmesi uygun görülmüştür’ Kararı ile bu organizasyon 17 Nisan 2021 Cumartesi gününe alındı.

Hamitköy’de yapılması planlanan yarış için hazırlıklar sürerken, KKTOK Başkanı Tigin Kişmir ve KITMOK Başkanı İbrahim Önderoğlu, 12 Nisan 2021 Pazartesi günü Sağlık Üst Kurulu’nun yapacağı toplantıda alınacak karar doğrultusunda gereken önlemler alınarak bu organizasyonu gerçekleştirmek istediklerini belirttiler. 12 Nisan 2021 Pazartesi günü alınacak karara göre organizasyonun detaylarının açıklanacağı belirtildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı