DiğerKKTC MotorSporlar

Hamitköy’de Enduro heyecanı yaşanacak

Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu (KITMOK), 2021 sezonuna Enduro yarışı ile başlıyor.  17 Nisan 2021 Cumartesi günü, Hamitköy Çevre Yolu üzerinde yapılacak yarışın başlama saati 10.00 olarak belirlendi.

Bu sezon Enduro, Supermoto, Motodrag, Motokros ve Tırmanma olmak üzere 5 branşta 10 organizasyon planı yapan Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu (KITMOK) Yönetimi, yarışlarını şampiyona şeklinde yapmama kararı aldı ve her branştan ikişer yarış planladı. Uzun bir Pandemi arasının ardından ilk organizasyonunu “KITMOK 2021 Enduro Yarışı” ile gerçekleştiriyor.

Bakanlar Kurulu’nun ‘Pazar günleri sokağa çıkma yasağının devamı’ kararı ile yarışı 17 Nisan 2021 Cumartesi gününe alan KITMOK, aynı gün Sprint Rallisi organizasyonu olan Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu ile de anlaşarak yarışı aynı bölgede yapmayı kararlaştırdı. Buna göre 17 Nisan 2021 Cumartesi günü saat 10.00-12.00 saatleri arasında Hamitköy’de önce Enduro yarışı, ardından da Sprint Rallisi yapılacak.

Antrenman yasağı olması sebebiyle etap güzergâhı açıklanmazken, etabın startının ve finişinin Hamitköy Çevre yolu üzerinde kurulacağı açıklandı. Etabın start noktasının Ralli Sprintle aynı olacağı fakat güzergâhın motosikletlere daha uygun olan farklı bir güzergâh olacağı da açıklandı. Yaklaşık 6,5 kilometrelik bir etabın hazırlandığı ve yarışçıların biri antrenman olmak üzere üçer kez geçecekleri belirtildi.

Serdarlı Belediyesi, Sedyıl Oto Galeri, Pilot Oto Galeri, Yılmaz Oto Galeri, Murat Yıldırımlar ve Oğulları, Yıldırımlar Elektronik, Güven Sigorta, Lungo Cafe ve damalibayrak.net’in katkılarıyla organize edilen yarışın kayıtları 15 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00’da tamamlanacağı ve 8 sınıfta kayıtların alınacağı duyuruldu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı