TOSFEDTürkiye Motor Sporları

Ayşe Çebi, İtalya’da yarışacak

Genç Milli Karting sporcusu Ayşe Çebi, 9-11 Mayıs 2024 tarihleri arasında koşulacak olan WSK Open Cup 2. yarışı için yeniden İtalya’ya gidiyor.


Türkiye’nin son yıllarda yetiştirdiği en başarılı kadın Karting sporcuları arasında yer alan milli sporcu Ayşe Çebi, Avrupa pistlerindeki yolculuğuna İtalya’da devam ediyor. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde Junior kategoriden Senior kategoriye geçen Çebi, bu sezon Türkiye Şampiyonası haricinde, ACI İtalya Şampiyonası ve WSK serilerinde Türkiye’yi temsil etmeye devam ediyor.

Son olarak Nisan ayının ilk hafta sonunda İtalya’nın Franciacorta pistinde düzenlenen WSK Open Series ilk yarışında 40 sürücünün yer aldığı OKN kategoride piste çıkan genç sporcu, finalde iki sıra yükselerek 25. olmayı başarmıştı.

Oldukça yoğun bir program takip edecek olan Çebi, 9-11 Mayıs 2024 tarihleri arasında WSK Open Cup 2. Yarışı için yeniden İtalya’ya gidecek. Bu yarıştan bir hafta sonra da ACI İtalya Şampiyonası 2. yarışında ter dökmeye hazırlanan Çebi, 2024 sezonunda Türkiye ve Avrupa’da toplam 14 yarışta daha mücadele edecek.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı